«Збирайся воєдино, уся наша родино!»

Новий рік – чи не найулюбленіше свято українців. Про це свідчать дані опитування компанії «Info Sapiens», проведеного 2019 року. Такі результати отримали із вибірки у 1000 респондентів: 43% опитаних українців називають Новий рік улюбленим святом.

Атмосферу свята творять задовго. Ще до того, як Святий Миколай спуститься на землю, щоб утішити людей дарами. Вулиці міст і містечок осявають новорічні ліхтарі, вогниками ілюмінації прикрашають торгові центри, офіси, навіть адміністративні будівлі. Вітрини магазинів заповнюють неодмінною новорічною символікою: ялинками, гірляндами, ляльковими Миколаями, Дідами Морозами і Снігурками… Чепуряться будинки, двори, обійстя… Реклама на телебаченні та у соціальних мережах нагадує про те, що саме час купувати. Багато і вигідно. Подарунки рідним, близьким та друзям. Оця передсвяткова підготовча стихія неминуче втягує у круговерть користувачів соцмереж: що ближче до свята, то більше дописів, світлин відео на одну-єдину тему. Новорічні хіти звучать усюди, мелодія своїми хвилями ніби відриває вас від землі. А телеекрани беруть приступом новорічні фільми, різдвяні пригоди…

– Новий рік збирає всю нашу родину за святковою вечерею, – каже студентка Києво-Могилянської академії Софія Трегуб. – Особлива мить, коли новорічні подарунки завжди приємна несподіванка, хоч і знаєш, що вони точно будуть. І традиційна ялинка, прикрашена яскравою гірляндою, різнокольоровим дощиком, іграшками, завжди відкриває нове щире захоплення. І неповторний аромат мандаринів і запах страв на столі… А новорічні фільми додають казковості, чар і магії, змушують вірити у диво.

– Обожнюю цю атмосферу: гірлянди навколо, всі ніби стають добрішими, починаєш вірити у казку і Діда Мороза, – зізналася першокурсниця Інституту журналістики Грінченкового університету Ксенія Ляпіна.

– Для мене Новий рік – час чогось чарівного, – мрійливо посміхнувшись, додала студентка Київського національного торговельно-економічного університету Єлизавета Попович.

Отже, для дівчат це особливий святковий день, коли тебе звільняють щоденні турботи, відпускають біль і розчарування, забувають негаразди. Час відпочинку, спокою і сподівань на краще.

– Цей святковий час дуже відволікає від проблем ,– погоджується моя інститутська колега Валерія Постнікова.

– Новий рік – це довгоочікуваний відпочинок від усього і від усіх, – додає студент НУБіПу, Олег Негода.

І так хочеться вірити у краще, і новорічне свято запалює у серці вогник надії, що прийдешній рік буде вдалішим, удатнішим за попередній.

Звісно, для більшості моїх співрозмовників Нового року – сімейне свято. Коли за святковим столом збираються найрідніші, коли приїздять і ті, кого давно не бачили.

– Свято, коли доконче треба бути із сім’єю, рідними – акцентує учень Броварського училища Денис Власюк. – І це не буденність, є щось дуже особливе, якесь цілюще тепло у цьому спілкуванні.

– Так, воно родинне, коли поруч нікого зайвого – лише найближчі, і вони огортають одне одного любов’ю та ніжністю, – стверджує студентка НПУ імені М. П. Драгоманова Анастасія Дунська.

– Не можу сказати, що ми святкуємо Новий рік по-особливому, але ота атмосфера справді сімейного торжества вирізняє його від всіх інших свят, – розповідає студентка Інституту журналістики Київського університету імені Грінченка Валерія Цуба. – Люблю Новий рік за те, що він зближує родину. До вподоби коли всі дарують одне одному подарунки, збираються за одним столом, разом загадують бажання.

Серед опитаних є й ті, хто не вбачає у святі Нового року чогось особливого, тим паче, казкового.

– Останні декілька років для мене вже зникла та «магія» Нового року (якщо вона взагалі була), – спокійно зауважує студентка КУБГ Аліна Поштарук. – Сприймаю Новий рік не як свято, а як звичайний день/ніч, з купою їжі. Також це гарна нагода знову побачити деяких родичів.

– Нічого особливого, день, як день, – так відреагувала на запитання про Новий рік перукар Діана Шпильова.

– На жаль, Новий рік у мене асоціюється зі сварками, – з жалем констатує студентка-«грінченківка» Анастасія Хоменко. – Щороку вірю у диво, чекаю чогось неймовірного. Сподіваюся, цього разу все буде по-іншому.

Звісно, геть іншої думки малеча.

– Дуже люблю Новий рік, тому що усе святкове, красиве, – запевняє дев’ятирічна Маша Ляпіна. – Кожен рік у мене з’являється особливий настрій. Це усілякі подаруночки, листівки одне одному і дуже багато ялинкових іграшок. До речі, дуже люблю ялинку і прикрашати її. Для мене Новий рік – це щось неймовірне, коли відбувається диво, коли приїздить старий Дідусь Мороз на санчатах з оленями. Я вірю в Дідуся Мороза. Дуже радію, коли настає це свято!

– Це коли багато подарунків, від Дідуся Мороза, у якого є олені і санчата, – розповідає про Новорічне свято п’ятирічна Маргарита Гріненко. – Вдома велика зелена ялинка з круглими іграшками. А ще гості, які дарують цукерки.

А дорослі? Вони теж чекають новорічних див.

– Обожнюю новорічні свята! – усміхається моя мама Світлана Приходько. – Особливо люблю прикрашати ялинку, готувати святкову вечерю, дивитися із родиною різдвяні фільмі. Це час дива!

– Не знаю, як можна не любити Новий рік, – це ж свято для душі, – емоційно додає Наталія Гавриленко. – Вся родина разом, дім бринить щасливим сміхом, обмінюються подарунками, ласкою, теплом, діти чекають на Діда Мороза…

А той, то хоче незабутньо відсвяткувати Новий рік, мусить розщедритися. Святковий стіл, подарунки, вбрання, новорічні прикраси, декорації – це те, без чого зазвичай це свято – не свято. Середньостатистичний українець у новорічно-різдвяний період 2019 року витратив на їжу, подарунки, святковий одяг близько 9 тис. гривень. Про це свідчить дослідження порталу Picodi.com. А скільки витратимо цього року?

Для більшості моїх опитаних це не так важливо.

На таке свято не шкода потратитися, запевняє Єлизавета Попович.

Чимало купую, Новий рік потребує витрат, але знаю, що це для мене і моїх рідних, – запевняє бариста Юлія Ступка.

Це моє улюблене свято, тому витрачаюсь на нього, особливо не приглядаючись до чеків на касі, стверджує Софія Трегуб.

Новий рік наближається. Він неминуче перегорне астрономічну сторінку, і на чистому білосніжному аркуші юного року ми, сповнені свята, знову упишемо свої найсокровенніші бажання.

Нехай же вони неодмінно збудуться!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company