Новий рік – чи не найулюбленіше свято українців. Про це свідчать дані опитування компанії «Info Sapiens», проведеного 2019 року. Такі результати отримали із вибірки у 1000 респондентів: 43% опитаних українців називають Новий рік улюбленим святом.
Атмосферу свята творять задовго. Ще до того, як Святий Миколай спуститься на землю, щоб утішити людей дарами. Вулиці міст і містечок осявають новорічні ліхтарі, вогниками ілюмінації прикрашають торгові центри, офіси, навіть адміністративні будівлі. Вітрини магазинів заповнюють неодмінною новорічною символікою: ялинками, гірляндами, ляльковими Миколаями, Дідами Морозами і Снігурками… Чепуряться будинки, двори, обійстя… Реклама на телебаченні та у соціальних мережах нагадує про те, що саме час купувати. Багато і вигідно. Подарунки рідним, близьким та друзям. Оця передсвяткова підготовча стихія неминуче втягує у круговерть користувачів соцмереж: що ближче до свята, то більше дописів, світлин відео на одну-єдину тему. Новорічні хіти звучать усюди, мелодія своїми хвилями ніби відриває вас від землі. А телеекрани беруть приступом новорічні фільми, різдвяні пригоди…
– Новий рік збирає всю нашу родину за святковою вечерею, – каже студентка Києво-Могилянської академії Софія Трегуб. – Особлива мить, коли новорічні подарунки завжди приємна несподіванка, хоч і знаєш, що вони точно будуть. І традиційна ялинка, прикрашена яскравою гірляндою, різнокольоровим дощиком, іграшками, завжди відкриває нове щире захоплення. І неповторний аромат мандаринів і запах страв на столі… А новорічні фільми додають казковості, чар і магії, змушують вірити у диво.
– Обожнюю цю атмосферу: гірлянди навколо, всі ніби стають добрішими, починаєш вірити у казку і Діда Мороза, – зізналася першокурсниця Інституту журналістики Грінченкового університету Ксенія Ляпіна.
– Для мене Новий рік – час чогось чарівного, – мрійливо посміхнувшись, додала студентка Київського національного торговельно-економічного університету Єлизавета Попович.
Отже, для дівчат це особливий святковий день, коли тебе звільняють щоденні турботи, відпускають біль і розчарування, забувають негаразди. Час відпочинку, спокою і сподівань на краще.
– Цей святковий час дуже відволікає від проблем ,– погоджується моя інститутська колега Валерія Постнікова.
– Новий рік – це довгоочікуваний відпочинок від усього і від усіх, – додає студент НУБіПу, Олег Негода.
І так хочеться вірити у краще, і новорічне свято запалює у серці вогник надії, що прийдешній рік буде вдалішим, удатнішим за попередній.
Звісно, для більшості моїх співрозмовників Нового року – сімейне свято. Коли за святковим столом збираються найрідніші, коли приїздять і ті, кого давно не бачили.
– Свято, коли доконче треба бути із сім’єю, рідними – акцентує учень Броварського училища Денис Власюк. – І це не буденність, є щось дуже особливе, якесь цілюще тепло у цьому спілкуванні.
– Так, воно родинне, коли поруч нікого зайвого – лише найближчі, і вони огортають одне одного любов’ю та ніжністю, – стверджує студентка НПУ імені М. П. Драгоманова Анастасія Дунська.
– Не можу сказати, що ми святкуємо Новий рік по-особливому, але ота атмосфера справді сімейного торжества вирізняє його від всіх інших свят, – розповідає студентка Інституту журналістики Київського університету імені Грінченка Валерія Цуба. – Люблю Новий рік за те, що він зближує родину. До вподоби коли всі дарують одне одному подарунки, збираються за одним столом, разом загадують бажання.
Серед опитаних є й ті, хто не вбачає у святі Нового року чогось особливого, тим паче, казкового.
– Останні декілька років для мене вже зникла та «магія» Нового року (якщо вона взагалі була), – спокійно зауважує студентка КУБГ Аліна Поштарук. – Сприймаю Новий рік не як свято, а як звичайний день/ніч, з купою їжі. Також це гарна нагода знову побачити деяких родичів.
– Нічого особливого, день, як день, – так відреагувала на запитання про Новий рік перукар Діана Шпильова.
– На жаль, Новий рік у мене асоціюється зі сварками, – з жалем констатує студентка-«грінченківка» Анастасія Хоменко. – Щороку вірю у диво, чекаю чогось неймовірного. Сподіваюся, цього разу все буде по-іншому.
Звісно, геть іншої думки малеча.
– Дуже люблю Новий рік, тому що усе святкове, красиве, – запевняє дев’ятирічна Маша Ляпіна. – Кожен рік у мене з’являється особливий настрій. Це усілякі подаруночки, листівки одне одному і дуже багато ялинкових іграшок. До речі, дуже люблю ялинку і прикрашати її. Для мене Новий рік – це щось неймовірне, коли відбувається диво, коли приїздить старий Дідусь Мороз на санчатах з оленями. Я вірю в Дідуся Мороза. Дуже радію, коли настає це свято!
– Це коли багато подарунків, від Дідуся Мороза, у якого є олені і санчата, – розповідає про Новорічне свято п’ятирічна Маргарита Гріненко. – Вдома велика зелена ялинка з круглими іграшками. А ще гості, які дарують цукерки.
А дорослі? Вони теж чекають новорічних див.
– Обожнюю новорічні свята! – усміхається моя мама Світлана Приходько. – Особливо люблю прикрашати ялинку, готувати святкову вечерю, дивитися із родиною різдвяні фільмі. Це час дива!
– Не знаю, як можна не любити Новий рік, – це ж свято для душі, – емоційно додає Наталія Гавриленко. – Вся родина разом, дім бринить щасливим сміхом, обмінюються подарунками, ласкою, теплом, діти чекають на Діда Мороза…
А той, то хоче незабутньо відсвяткувати Новий рік, мусить розщедритися. Святковий стіл, подарунки, вбрання, новорічні прикраси, декорації – це те, без чого зазвичай це свято – не свято. Середньостатистичний українець у новорічно-різдвяний період 2019 року витратив на їжу, подарунки, святковий одяг близько 9 тис. гривень. Про це свідчить дослідження порталу Picodi.com. А скільки витратимо цього року?
Для більшості моїх опитаних це не так важливо.
– На таке свято не шкода потратитися, – запевняє Єлизавета Попович.
– Чимало купую, Новий рік потребує витрат, але знаю, що це для мене і моїх рідних, – запевняє бариста Юлія Ступка.
– Це моє улюблене свято, тому витрачаюсь на нього, особливо не приглядаючись до чеків на касі, – стверджує Софія Трегуб.
Новий рік наближається. Він неминуче перегорне астрономічну сторінку, і на чистому білосніжному аркуші юного року ми, сповнені свята, знову упишемо свої найсокровенніші бажання.
Нехай же вони неодмінно збудуться!
Залишити відповідь