На часі

НЕ ТРАМПОМ ЄДИНИМ…

Середина грудня високосного 2024 року. Важкого, примхливого, в дечому – несподіваного. По всьому світові зачинає лунати (що ближче до Різдва – то гучніше) наш український «Щедрик» з його мирною «ластівочкою». А на батьківщині легендарної святкової щедрівки досі вовками виють сирени, сповіщаючи про нові прильоти смертоносних «птахів» з росії. Війна триває. Кремлівський упир, схоже, не збирається її припиняти ні з огляду на погоду, ні з огляду на величезні втрати своєї сліпо-німої орди. 

СИРІЙСЬКЕ ФІАСКО РАШИЗМУ

Крах режиму Башара Асада в Сирії став серйозною поразкою росії, яка позбулася багатьох стратегічних, економічних і політичних важелів впливу. Сирія була ключовою союзницею Москви на Близькому Сході, ця втрата суттєво послаблює вплив «ерефії» на регіональні процеси. І її вагу супроти Сполучених Штатів: помітно посилюються стратегічні позиції Вашингтона і його союзників, зокрема Ізраїля, Саудівської Аравії та ОАЕ.

СВІЧКА ПАМ’ЯТІ Й УРОКИ ІСТОРІЇ

Кожну четверту суботу листопада, тільки-но день схиляється до вечора, українці запалюють свічки пам’яті жертв Голодомору. Традиція, яку ініціював Джеймс Мейс, американський дослідник Великого Голоду в Україні, організованого більшовицькою владою радянської імперії, за майже три десятиліття стала для нас не просто суспільним ритуалом, а загальнонаціональною клятвою. Клятвою пам’ятати і нагадувати світу про те, на що здатна безнадійно хвора імперством росія. Що ворог цивілізованих міжнародних відносин залишається незмінним і нині шокує демократичний світ жорстокими злочинами проти людяності.

ЗЛАМАТИ «ХОТЄЛКІ»

Від Трампа вже рябіє ув очах і шумить у вухах.  Усі новини починаються й закінчуються ним – такі великі надії й сподівання на нового президента США. Аж надто великі.

Архів розділу »

З перших вуст

Джерела натхнення від Михайла Сидоржевського

Він письменник і журналіст. За фахом і покликанням. У його творчому доробку – поезії (наступного року, каже, має вийти нова поетична книжка, білінгва – українською та французькою мовами), художня проза, солідне краєзнавче дослідження, збірки публіцистики.

«Говорить Київ!». Слухає світ

Є різні ювілеї – маленькі й поважні. Наприклад, студентське інтернет-радіо Київського столичного університету імені Бориса Грінченка «Radio BG», 1 жовтня 2024 року відзначило перше 5-річчя. А вітчизняний суспільний мовник – Українське радіо святкує у ці дні своє славне Століття.

До «Школи безпеки». На канікули

Тишу золотої осені Пущі Водиці будили дзвінкі дитячі вигуки, сміх, які луною ширилися галявинами. Так просто неба в МДЦ «Артек» проходила частина практичних заходів Всеукраїнської акції «Молодь – за безпечний світ».

Енн Епплбаум. Як українців заморили голодом

Тема Голодомору та його наслідків десятиліттями була табуйованою в українському суспільстві. Захована, втаємничена, огорнута шепотом і застережливим «краще вам не знати». Чимало з нас помічали, з яким трепетом наші родичі ставляться до їжі. Особливо до хліба. Як методично старші люди проводять заготівлю зимових запасів, намагаються зберегти якомога більше. І з скорботою запалюють ту саму єдину свічку на підвіконні в останній четвер листопада.

Архів розділу »

Постаті

Історичний час Михайлини Коцюбинської

Двадцять років тому столичне видавництво «Дух і літера» випустило у світ двотомник «Мої обрії» Михайлини Коцюбинської. Це літературознавче дослідження явило широку панораму української літератури як суспільного і культурного феномену від Тараса Шевченка до Василя Стуса. Зокрема, глибокий аналіз творчості таких постатей, як Григір Тютюнник і Леонід Кисельов, Микола Лукаш і Григорій Кочур, багатьох інших майстрів, із залученням епістолярної спадщини, спогадів про життя, складну і трагічну долю митців за тоталітарного режиму.

«Мене немає в однині…»

Поетеса і правозахисниця, голова «Союзу українок», дружина В’ячеслава Чорновола і, як вона сама твердила, «не політик, а просто патріотка». Атена Пашко. Історія її – про витривалість, здатність переборювати перешкоди й попри все затято верстати шлях до обраної мети.

Пошуковець, відкривач, подвижник

Поза всяким сумнівом, Микола Шудря належить до лицарів духу, пам’ять про яких не зітреться, не зникне, попри будь-які політичні й навіть глобальні геологічні зміни…

Леся Українка. Не Мавка і не 200 гривень

Знані науковці, виховані у радянській парадигмі світу, та викладачі (здебільшого, шкільні), дбайливо виколисані на їхніх наукових роботах, чомусь вважають, що найкращий спосіб зацікавити учня/студента твором з української літератури – викликати співчуття до автора.

Архів розділу »

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company