Після довгих років реконструкції постав з обпаленої руїни один із чільних елементів архітектурного комплексу столичного майдану Незалежності і символів Революції Гідності – Будинок профспілок України. Символічно, що день свого нового народження дім відзначив у День Гідності та Свободи, відкриттям Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану. І виставкою «Назустріч свободі».
В ошатній залі на першому поверсі представлено світлини, мультимедійні засоби та постери, які розповідають про початок Революції Гідності. А на другому поверсі – головна зала виставки. Тут справді інтерактивно: відвідувачі стають так би мовити частиною інсталяцій. За допомогою канатів від підлоги до стелі закріплено постери з фотографіями та описами революційного Майдану. На протилежній стіні проектор транслює історичне відео…
– Будинок профспілок – особливе місце, частина життя тих, хто вийшов на Майдан, – розповідає Євген Нищук, тодішній «голос Майдану», а нині міністр культури України. – Тут проходили і мої дні та ночі, тут доводилося переховуватись… Цей будинок прихистив штаб та медичний центр, тут проводились наради. До того часу поки він не запалав… Дуже символічно і вкрай важливо, що відбудований і реставрований Будинок профспілок уперше відкриває свої оновлені двері саме для Музею Майдану. Ці стіни дихають тією правдивою історією.
На відкриття виставки прийшов і Володимир Бондарчук, голова ГО «Родина Героїв Небесної Сотні». Наголосив, що Революція Гідності не минулася, що вона триває і завершиться лише тоді, коли звершиться те, про що мріяли герої Небесної Сотні.
– А доки боротьба триває, цей Музей має стати місцем, де житиме воістину правдива історія Майдану. Він мусить бути місцем комунікації, генерації нових ідей та ініціатив, спрямованих на суспільні зміни в Україні» , – підсумував Володимир Бондарчук.
Директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло розповів:
– Ми зумисне залишили бетонні плити та дерев’яну обгорілу балку, як свідчення історії. Тут з’явиться також стіна з дерев’яними брусками, на яких люди під час Майдану писали назву свого міста чи селища.
Пан Ігор переконаний, що в цих музейних інтер’єрах Будинку профспілок люди повертатимуться у спогади, що тут пануватиме дух Революції Гідності.
Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану відкрито для всіх щодня, окрім понеділка, з 11-ї до 19-ї години.
Залишити відповідь