ЕКОНОМІЧНА СПРОМОГА УКРАЇНИ. ВЖЕ СЬОГОДНІ 

Ніхто достеменно не прогнозує, коли закінчиться російсько-українська війна і наша країна почне мирно відроджуватися. Але попри те все частіше на міжнародних майданчиках звучать ініціативи для відновлення українських міст і сіл та всієї зруйнованої інфраструктури.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, інфраструктурні збитки в у державі сягнули $104 млрд. Унаслідок обстрілів російської вояччини зруйновано або пошкоджено щонайменше 45 млн квадратних метрів житла, 656 лікарень, понад 1200 закладів освіти, майже 25 тисяч кілометрів доріг, 300 мостів, 12 аеропортів. І ця сумна статистика зростає з кожним днем.

Уряд підготував план відновлення України «United 24» та запрошує інші країни долучитися до його реалізації. Загальний розмір програми відбудови України  Європейська комісія оцінює в 500-600 млрд євро.

Загальний спад української економіки сягає 45 відсотків. І це лише за кілька місяців війни. Отож украй важливо реанімувати власне виробництво, залучаючи  робочу силу. Але стратегія відновлення економічного життя своїми силами чомусь формується повільно.

Один мій знайомий підприємець із Сум нарікає: окрім магазинів, ринку, заправок, аптек у місті все ще не працюють мале та середнє виробництво. Про велике годі й говорити. Тисячі людей допенсійного віку тиняються містом без роботи. А могли б уже сьогодні приносити користь собі й державі, наповнюючи скарбницю і бюджети власних родин. На одних «гуманітарках» далеко не заїдеш.

Нарешті Кабмін запускає «єРоботу» для підтримки нових бізнесів. Охочим видаватимуть мікрогранти до 250 тис грн.

«Ми плануємо видати 20 тисяч таких грантів за рік, – обіцяє Денис Шмигаль. – Відповідно, бюджет програми на рік – 5 млрд грн. Йдеться про можливість запустити будь-який мікробізнес, як-от пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо».

Учасником програми зможе стати громадянин України, який не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес. Задля цього слід подати заявку через портал «Дія» чи відділення «Ощадбанку», додавши бізнес-план. Максимально до 10 робочих днів експерти банку та Державного центру зайнятості оцінять проєкт та вирішать, чи перераховувати заявникові кошти на окремий банківський рахунок. Залишається сподіватися, що вибиратимуть чесно, справді потенційно результативні проєкти.

А ще  підприємці, які починають нову справу,  можуть отримати дешеві кредити за програмою «5-7-9». Їх можна витратити на будівництво чи реконструкцію приміщень, для придбання додаткового обладнання, фінансування оборотного капіталу. Дві програми спрямують на підтримку аграрного бізнесу, зокрема, для створення садів та теплиць. Розмір грантів становитиме від 5-ти до 7-ми мільйонів гривень, а очікувана кількість таких грантів досягне 3-х  тисяч на рік. Планується невдовзі затвердити програми грантової підтримки для сфери переробки та IT-технологій.

Та окрім державних програм, не менш актуально налагодити виробництва на місцях, виходячи  з потреб і наявних трудових ресурсів. Тут  повинні оперативно спрацювати органи місцевої влади.  Жодним чином не можемо допустити краху нашої економіки та критичного виснаження бюджету. Економічну боротьбу за виживання в тилу маємо поставити врівень із перемогами нашого війська на полі бою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company