«ІЛОВАЙСЬК» І «ДОБРОБАТИ»

«…Cпусковий гачок війни все-таки натиснув я. Якби наш загін не перейшов кордон, у результаті все б скінчилося, як у Харкові, як в Одесі. Було б кілька десятків убитих, обпалених, заарештованих. І на цьому б скінчилося. А практично маховик війни, яка до сих пір триває, запустив наш загін». Таке зізнання військовий злочинець чорний полковник Ігор Стрєлков-Гіркін, який підняв заколот у Слов’янську, зробив одному з ідеологів «руського міра» Алєксандру Проханову для шовіністичної газетки «Завтра».

Злочинам російських бандформувань і подвигам оборонців Землі Української присвячені книжки «Іловайськ» Євгена Положія та «Добробати» Вероніки Миронової. які приїхали на зустрічі з читачами Донбасу. Головний редактор сумської газети «Панорама» Євген Положій — автор шести романів, але відомим став минулого року, коли, як зазначив сам автор, «видав розповіді про справжніх людей». Іловайська трагедія сталася в серпні 2014 року. Тоді Москва, рятуючи своїх маріонеток у Донецьку та Луганську, кинула на Донбас частини регулярної армії. В Іловайському котлі опинилися українські солдати і офіцери, бійці добровольчих батальйонів і формувань територіальної оборони. Вони мужньо захищалися, але замість допомоги одержали наказ виходити з оточення «коридором безпеки», який нібито гарантували російські військові. Пішли, а їх підступно розстріляли. Ще й сьогодні точно не можна сказати, скільки наших воїнів загинуло, скільки потрапило в полон, скільки пропало безвісти. В основі книжки про трагедію Іловайська  і нового роману  Євгена Положія «П’ять секунд, п’ять днів» розповіді сотень учасників тих подій…

Вероніка Миронова — уродженка Донеччини, нині проживає у Львові. Вона упорядкувала книжку «Добробати» – «історію подвигу батальйонів, що врятували країну». Це розповіді восьми журналістів, які по гарячих слідах писали про бойову історію добровольчих батальйонів (усього цих формувань було понад 40). Серед них і батальйон «Азов», який у червні 2014 року звільняв від російських найманців Маріуполь. Фактично у книжках «Іловайськ» та «Добробати» зібрано не лише героїчні історії оборони країни, а й факти військових злочинів російських найманців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company