Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати четвертого загальнонаціонального опитування українців. 1200 респондентів від 18-ти років з усіх областей, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, шляхом телефонного опитування оцінювали нинішню ситуацію в Україні, наміри росії та висловлювалися щодо вступу України в НАТО.
На думку 76% опитаних, справи в Україні рухаються у правильному напрямку. Така думка переважає в усіх регіонах країни. Не погоджуються з нею лише 15% опитаних, ще 10% не змогли оцінити. Соціологи констатують: це найвищий показник за всю історію замірів. І відзначають значне зростання самооцінки населення: тепер 34% українців бачать рідну країну серед європейських лідерів ще 42% – поміж «середнячків». Ще два місяці тому понад 40% опитаних бачили Україну серед «аутсайдерів». Поміж країн колишнього СРСР Україна в «лідерах» на думку 63% опитаних, хоча ще два місяці тому вони бачили її переважно серед «середнячків».
Абсолютна більшість – 93% респондентів – підтримала ініціативу надання містам звання «Місто-герой». 92% опитаних з усіх регіонів висловилися за перейменування вулиць на честь Героїв, які нині боронять Україну. Вважаючи це нікальним шансом творити нову історію через нових героїв, які об’єднують.
За оцінкою 56% респондентів, метою вторгнення росії є повне знищення українського народу, і ця думка домінує в усіх регіонах України. Ще половина респондентів вважа, що агресор має на меті окупацувати Україну і приєднати до росії. Тільки 15-17% думають, що росія бажає змінити політичний курс України чи запобігти розміщенню баз НАТО, ще 10% – що мотивом є знищення військової інфраструктури, 5% бачать причиною провокування НАТО на війну. Є й такі, хто вважає, що вторгнення росії мало за мету захистити російськомовних. Утім їх лише 2%.
На думку 64% опитаних, реально завершити війну можна компромісами на переговорах за участю інших країн. Водночас, майже третина вважає, що слід відмовитися від переговорів і воювати до звільнення всіх територій. У цьому впевнені мешканці усіх регіонів, і цей показник нині вищий, ніж у довоєнні часи Скажімо за визволення всіх окупованих територій Донбасу висловилося 86%, а Криму – 80% опитаних. Лише 1% респондентів схильні погодитися на більшість вимог ерефії.
Попри те, що половина опитаних українців оцінюють ймовірність того, що росія здійснить військовий напад на одну з країн Європи, суспільна підтримка вступу України до НАТО дещо скоротилася – з рекордних 76% до 72%. Основна причина – відсутність рішення про закриття неба над Україною, якого вимагають майже 90% українців.
Соціологи, які провели це опитування, вважають, що похибка результатів дослідження не перевищує 2,8%.
Залишити відповідь