Верховна Рада України ІХ скликання у четвер ввечері на своєму засіданні затвердила склад нового Кабінету міністрів, який представив парламентаріям Прем’єр-міністр Олексій Гончарук. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
За пропозицією глави уряду у Кабмін увійшли:
- віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба;
- віцепрем’єр-міністр України – міністр цифрової трасформації Михайло Федоров;
- міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет;
- міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов;
- міністр юстиції Денис Малюська;
- міністр фінансів України Оксана Маркарова;
- міністр енергетики та вугільної промисловості України Олексій Оржель;
- міністр інфраструктури України Владислав Криклій;
- міністр розвитку громад і територій України Олена Бабак;
- міністр освіти і науки України Ганна Новосад;
- міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька;
- міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський;
- міністр соціальної політики України Юлія Соколовська;
- міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков;
- міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда;
- міністр оборони Андрій Загороднюк;
- міністр закордонних справ Вадим Пристайко
У новому уряді відбулося об’єднання низки відомств. Зокрема, Міністерства економіки і Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства енергетики та Міністерства екології, Міністерства ветеранів і Міністерства тимчасово окупованих територій, Міністерства культури і Міністерства молоді та спорту. При цьому в уряді немає Міністерства інформаційної політики.
* * *
Олексій Гончарук народився у 1984 році. За освітою юрист, адвокат, магістр державного управління, доктор філософії в галузі права. Закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом за спеціальністю «Правознавство», Національну академію державного управління при Президентові України за спеціальністю «Державне управління», випускник Аспен Інституту Київ і Києво-Могилянської бізнес-школи.
Був керуючим партнером юридичної фірми «Constructive Lawyers». З вересня 2015 року очолював Офіс ефективного регулювання (BRDO). Працював позаштатним радником першого віцепрем’єр-міністра України – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва. На позачергових парламентських виборах 2014 року балотувався до Верховної Ради від партії «Сила людей».
28 травня 2019 року призначений заступником глави Адміністрації Президента, з 25 червня 2019 року – заступником керівника Офісу Президента України.
* * *
Дмитро Кулеба народився у 1981 році. Закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2003 році почав працювати в Міністерстві закордонних справ України. У 2013-2014 рр. – глава правління Фонду культурної дипломатії «UART». У 2014 році – посол з особливих доручень для запуску стратегічних комунікацій та публічної дипломатії в МЗС України. З квітня 2016 року – Постійний представник України при Раді Європи.
* * *
Дмитро Дубілет народився у 1985 році в в Дніпропетровську, навчався на факультеті міжнародних відносин в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. Бізнесмен, IT-директор Приватбанку, з травня 2011 року увійшов до складу правління банку. У липні 2019 року його призначили радником т.в.о. голови Служби безпеки України Івана Баканова.
* * *
Михайло Федоров народився 21 січня 1991 року у місті Василівка Запорізької області. Випускник факультету соціології та управління Запорізького національного університету. Операційний директор в освітньому проекті для підприємців «Суперлюди». Підприємець, засновник компанії «SMMSTUDIO». Організатор Facebook Marketing Conf. Керівник діджитал-напрямку у команді кандидата у президенти України Володимира Зеленського під час президентської кампанії 2019 року.
* * *
Тимофій Милованов народився у 1975 році. Навчався у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Києво-Могилянській Академії. Отримав ступінь магістра економіки в Київській школі економіки та в Університеті Вісконсин-Медісон. Викладав в університеті Бонна, університеті штату Пенсильванія, Пенсильванському університеті та університеті Піттсбурга. Почесний президент Київської школи економіки. З липня 2016 року – член Ради Національного банку України, з жовтня 2016 року – заступник Голови Ради Національного банку України.
* * *
Денис Малюська народився у 1981 році. Навчався на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка та в Лондонському університеті. Працював юристом, спеціалізуючись у питаннях регулювання підприємницької діяльності, врегулювання спорів та банкрутства. Заснував у 2004 році адвокатське об’єднання «Адвокатська фірма «Бізнес-право». Засновник та керівник ТОВ «Радник ПРЕС». З 2010 року – консультант із розвитку приватного сектору Групи Світового банку. Голова правління BRDO/World Bank Group. Обраний народним депутатом України 9-го скликання від партії «Слуга народу».
* * *
Олексій Оржель народився 26 січня 1984 року. Закінчив Інститут енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ КПІ, отримав магістерський ступінь за спеціальністю енергетичний менеджмент. Експерт у сфері паливно-енергетичного комплексу, учасник спеціалізованих конференцій та семінарів. Працював на різних посадах в Національному регуляторі у сфері енергетики. З 2014 року працює в приватному секторі. Голова Української асоціації відновлюваної енергетики.
* * *
Оксана Маркарова народилась у 1976 році. Закінчила Києво-Могилянську академію та Університет Індіани (Блумінгтон/США). З 1998–1999 рр. – радниця з питань економічної політики в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (тепер в управлінні Horizon Capital). У 2000 році проходила практику в Світовому банку в Сполучених Штатах Америки, працювала в групі банків та фінансових ринків регіону Європи та Центральної Азії. З 2001-2003 рр. – менеджерка із зовнішніх та корпоративних зв’язків в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund. З 2003–2015 рр. – Голова правління (Президент) компанії ПАТ Інвестиційна компанія «ІТТ-Інвест». У 2015–2016 рр. – заступниця міністра фінансів України – керівниця апарату. З 2016 року – Урядова уповноважена з питань інвестицій. У 2016–2018 рр. – перша заступниця міністра фінансів України. З 7 червня 2018 року – в.о. міністра фінансів України, з 22 листопада 2018 року – міністр фінансів України.
* * *
Владислав Криклій народився 23 листопада 1986 року. Навчався у Київському Національному університеті ім. Тараса Шевченка. Працював в інвестиційно-банківській сфері, а також в компанії «Tickets.ua». З 2014-2015 рр. – радник міністра внутрішніх справ України. З березня по листопад 2015 року – заступник начальника Департаменту ДАІ МВС України, а з листопада – начальник Головного сервісного центру МВС України. Обраний народним депутатом України 9-го скликання від партії «Слуга народу».
* * *
Олена Бабак народилася 27 вересня 1969 року. Навчалася у Київському державному педагогічному інституті іноземних мов. У 1996 році стала переможцем конкурсу на отримання гранту для навчання в США за підтримки фонду Едмунда Маскі та у 1998 році одержала кваліфікацію магістра в Олд Домініон Університеті (шт. Вірджинія, США) за спеціальністю «Бізнес адміністрування» та спеціалізацією «фінанси». З 1998 року – приватний підприємець. З 2004 року – член правління та співзасновник Всеукраїнської благодійної організації «Інститут місцевого розвитку». Членкиня парламентської фракції «Об’єднання «Самопоміч». Народний депутат України 8-го скликання.
* * *
Ганна Новосад народилася 28 липня 1990 року у Ладижині Вінницької області. У Національному університеті «Києво-Могилянська академія» отримала диплом бакалавра політології. Закінчила магістерську програму європейських студій в Університеті Маастрихта (Нідерланди). Генеральна директорка директорату стратегічного планування та євроінтеграції Міністерства освіти і науки України. Очолювала управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції Міністерства освіти і науки України.
* * *
Зоряна Скалецька (Черненко) – доцентка Національного університету «Києво-Могилянська академія», докторка правових наук, експертка із питань медичної реформи у «Реанімаційному пакеті реформ», директорка громадської організації «Форум здоров’я» та членкиня Всесвітньої асоціації медичного права. Очолює комісію з питань реформування системи охорони здоров`я Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України.
* * *
Володимир Бородянський народився у 1974 році. Закінчив Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. У 2012-2018 рр. Обіймав посаду директора холдингу StarLightMedia, ексгенерального директора телеканалу СТБ. 29 липня 2019 року призначений радником Президента України Володимира Зеленського з гуманітарних питань (поза штатом). Раніше був комерційним директором газети «Московский комсомолець в Украине». З 2000 року керував відділом з управління медіаактивами «Альфа-банку» в Україні, відповідав за реалізацію бізнес-проектів «Новий канал», «Наше радіо», «Московский комсомолець в Украине». У 2004 році очолив правління телеканалу СТБ, який перейшов у власність Віктора Пінчука.
* * *
Юлії Соколовській 34 роки. Навчалася у Національній академії держуправління при президентові України, КНЕУ, Об’єднаному віденському інституті. Радниця в Міністерстві фінансів України. Була директоркою департаменту фінансів і охорони здоров’я та соціальних програм Міністерства фінансів України.
* * *
Арсен Аваков народився 2 січня 1964 року. Навчався у Харківському політехнічному інституті. У 1987-1990 рр. – інженер ВНДІ охорони вод (Харків). З 1990-2005 рр. – засновник і президент одного з перших в Україні акціонерних товариств – АТ «Інвестор». З 2005-2010 рр. – голова Харківської обласної державної адміністрації. Депутат Харківської обласної ради 5-го і 6-го скликань. З 2014 року – міністр внутрішніх справ України. Народний депутат 7-го і 8-го скликань.
* * *
Оксана Коляда народилась у 1980 році. Закінчила Львівський інститут внутрішніх справ, спеціальність правознавство, Львівський державний університет внутрішніх справ. Полковник запасу. Учасниця бойових дій. У 2003–2015 рр. – служба в МВС, 2015-2017 рр. – начальниця управління комунікації та преси Міністерства оборони України. У 2016-2017 рр. – голова робочої групи Комітету реформ Міністерства оборони України з розробки системи стратегічних комунікацій у Збройних Силах України. 13 березня 2019 року призначена на посаду заступниці міністра у справах ветеранів.
* * *
Андрій Загороднюк народився 1977 року. Навчався у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, Університеті Варвіка та Оксфордському університеті. Має понад шістнадцять років досвіду роботи на керівних посадах у гірничо-видобувній і виробничій галузях. Керівник компанії «Діскавері Бурове обладнання». З 2014 року – громадський активіст, волонтер ЗСУ. З 2015 року – керівник проектного офісу реформ Міністерства оборони України. 5 липня цього року Загороднюк був призначений позаштатним радником Президента Зеленського. Із 9 липня 2019 року – член наглядової ради Державного концерну «Укроборонпром».
* * *
Вадим Пристайко народився у 1970 році. Закінчив Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Українську академію зовнішньої торгівлі. З 1994 року працює в МЗС на різних посадах. Був послом України в Канаді, заступником міністра закордонних справ, очолював місію України при НАТО.
Із 22 травня 2019 року – заступник глави Адміністрації Президента України, з 25 червня – заступник керівника Офісу Президента України.
Залишити відповідь