Важкі часи вимагають інноваційних рішень. Тому світова спільнота 3Д-майстрів переформатувала свою роботу, визначивши головним пріоритетом боротьбу з коронавірусом.
На 3Д-принтерах уже виготовляють індивідуальні засоби захисту і навіть створюють апарати штучної вентиляції легенів (АШВЛ).
Наймасовішу боротьбу почали в одній з найпостраждаліших країн – Італії. Місцеві лікарні перевантажені пацієнтами, а медичних приладів постійно бракує. До прикладу, в одній з лікарень в Брешії бракувало клапанів для масок Venturi Oxygen. Аби отримати додаткову партію, звернулися до виробника. Проте брешійцям відмовили через проблеми у ланцюжку поставок. Тоді медпрацівники у місцевій газеті написали, що шукають людей, котрі зможуть надрукувати такі клапани. На заклик відгукнулися Крістіан Фракассі та Алессандро Рамайолі з компанії Issinova, яка має в своєму штабі 3Д-принтери.
Щоб пришвидшити виконання завдання, волонтери звернулися до виробника з проханням надати креслення, але там знову відмовили. Тоді Фракассі і Рамайолі вирішили самі змоделювати потрібні клапани. І за кілька годин створили для тестування три варіанти дефіцитних деталей, випробували їх у лікарні та вибрали найкращу конструкцію. Надрукувавши, доставили до лікарні 100 клапанів. До речі, виробник навіть погрожував подати позов за порушення патенту, проте безуспішно.
В Україні інженери та конструктори також допомагають у боротьбі з підступним вірусом.
Вінницькі волонтери вже друкують на 3Д-принтерах захисні щитки для медиків. Перша партія надійшла лікарям для тестування. На своїй фейсбук-сторінці активіст Петро Романчишин закликає власників 3Д-принтерів об’єднуватися, щоб виготовляти необхідне обладнання для медиків, котрі борються з коронавірусом.
«Всі, хто може допомогти (має принтер, матеріали або готовий допомогти матеріально), – приєднуйтесь. Вам під силу допомогти нам. Наприклад, профінансувати розширення парку принтерів. Прозорість і звітність – гарантую», – зазначає волонтер.
У коментарях до свого допису Петро Романчишин пояснює, що розроблено понад 20 варіантів моделей захисних щитків. Свою модель він запозичив у французів: «Друкується, правда, довго – 2 години, але не потребує додаткових тримачів для «екрана». Друкуєш тримач + резинка + екран з плівки для ламінації».
Крім медичного обладнання, 3Д-друк допомагає в умовах карантину зменшити контакт з потенціально небезпечними предметами. Наприклад, ось такі насадки для дверних ручок:
За їхньою допомогою можна відкривати двері рукою, але не долонею.
Таку модель можна легко скачати на сайті thingiverse.com (сайт, де всі охочі можуть викладати свої моделі) та роздрукувати на будь-якому 3Д-принтері.
Залишити відповідь