«Шашлична» недокультура

З першою хвилею травневих свят народ масово гуляє-вигулюється «на лоні природи». І все б любо та мило, якби не звичний наслідок: полишені за собою купи сміття, чорні плями випаленої землі. Саме після таких «шашличних майовок» часто-густо палають сухі очерети та рогіз при березі, торішній травостій, дерева… Найсвіжіший приклад – недавня велика пожежа у парковій зоні Труханового острова. Ми розпитали киян, чи знають вони елементарні правила пожежної безпеки, що беруть з собою на природу, щоб убезпечити свій відпочинок, і як ставляться до порушників правил поведінки на природі.

Вікторія 24 роки, безробітна.

– Як часто відпочиваєте в Голосіївському лісі?

– Мешкаю неподалік, тому намагаюся прогулюватися щодня, хоча б годинку. А раз на кілька місяців організуємося з друзями на пікнік, посмажити шашлики, якщо погода дозволяє.

А знаєте, як поводитися з вогнем у лісі?

– Звісно, ми люди дорослі і цілком свідомі своєї відповідальності перед природою. Тому найперше огороджуємо наше багаття камінням і пильнуємо, щоб вогонь не переступав бар’єр. А на завершення ретельно гасимо.

Прибираєте за собою?

– Обов’язково. У нашій компанії всі дуже охайні. Запасаємося пакетами для сміття. Бува, що прибираємо не лише після себе, а й після інших.

– Як переконати отих «інших» не лишати по собі такої ганьби?

– Важке питання… Мені здається, тут справа у вихованні людини. Якщо її змалечку ніхто не привчав прибирати за собою, то такою вона й буде.

 

Денис 34 роки, ІТ-спеціаліст

– Як вважаєте, у Голосіївському лісі чисто?

– Попри напружений графік буваю тут частенько. Як на мене, рівень чистоти тут у нормі. Принаймні, на узліссі, там, де відпочивальників найбільше. Проте у глибині лісу є сліди людського свинства. Точніше – сліди злочинів.

– Злочинів?

– Так, бо вважаю: люди, які смітять в лісі, – злочинці.

– І як з цим боротися?

– Як і з усіма злочинами і злочинцями. Звісно, за викинуту пляшку років 10 тюрми  присуджувати не варто, але я б створив спеціальні загони екологічної поліції. Щоб контролювали і в разі чого – штрафували на солідні суми. Може, тоді люди думали, перш ніж «свинячити» довкола.

 

Андрій 18 років, студент

– Любите відпочивати в лісі?

– Звісно! Зазвичай гуляємо лісом, влаштовуємо пікніки чи просто сидимо з друзями біля багаття.

Сподіваюся, правила пожежної безпеки знаєте?

– Ще зі школи відклалися. У нас тоді з пожежниками спеціальні тренінги були. Як правильно розпалювати багаття, як його пильнувати як гасити… І номер, за яким потрібно телефонувати при пожежі.

– Нагадаєте?

– 103!

Телефон пожежників 101. А 103 – телефон «швидкої медичної допомоги»… Вважаєте себе відповідальним відвідувачем лісу?

– Вважаю ліс храмом природи. А яка порядна людина буде шкодити у храмі?

 

Степан Андрійович 66 років, пенсіонер:

– Раніше люди відповідальніше ставилися до відпочинку на природі. Принаймні такої кількості сміття в лісі не було. Вже не кажу, якими ці місця були тридцять-сорок років тому… Чисто, гарно… Ще навіть десять років тому тут було значно більше порядку… Не знаю, що це за напасть, чому люди наші так разюче збайдужіли до природи. Загальна культура? Чи то покоління вироджуються?..

Треба активно пропагувати культуру поведінки в лісі, парках, скверах, плакати сучасні вивішувати, з малюнками, закликами, застереженнями… І по телевізору більше про це розказувати… Я призначив би спеціальних людей, які жорстко контролювали б відпочивальників і тут-таки штрафували порушників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company