Грінченкова вишиванка. Не остання

Українське світило, яке живить міццю коріння нашої ідентичності. Освітянин, науковець, письменник, перекладач, журналіст, громадський діяч. Перший науковий шевченкознавець, творець фундаментального «Словаря української мови»… У пантеоні великих зодчих і натхненників українського народу Борис Грінченко – серед найдостойніших.

«Воля живе боротьбою» – це його духовний клич нинішнім українцям, які боронять свою державу від російських загарбників.

– Нам дуже важливо не втрачати зв’язок із грінченківцями, які на фронті, – цими словами в столичному Грінченковому університеті розпочалися патріотичні вечорниці «Не остання вишиванка Грінченка». Нинішні грінченківські оборонці України – студенти, аспіранти, викладачі, працівники університету – були низримо присутні на цьому дійстві: найперше – у словах щирої вдячності учасників.

Назву вечорниць дав однойменний фільм журналістки і письменниці, завідувачки НВМ телебачення факультету журналістики Мар’яни Ангелової – документальний детектив, присвячений останньому періоду життя славетного українця і патрона укніаерситету.

– Це був експеримент, розслідування, що розвивалося у двох сюжетних лініях, а саме – останніх днів Бориса Грінченка, і пошук того, якою саме була вишиванка нашого духовного лідера, – розповіла Мар’яна Ангелова. І поділилася враженнями про зустріч із фронтовиками – випускниками університету.

– Коли ми проводили нашу виставку на честь ювілею Бориса Грінченка, до нас приїхало багато хлопців, випускників університету, які перебувають на фронті. Вони ходили коридорами, і розповідали, як сумували за університетом. Втішена, що вони стали першими глядачами фільму «Не остання вишиванка Бориса Грінченка» і серед перших побачили відтворену вишиванку Бориса Грінченка.

Ця зустріч із воїнам підказала пані Мар’яні ідею створити шеврони з узором вишиванки Грінченка і з його поетичним словом.

– Оригінальніше за поезію Грінченка ми все одно не придумаємо, давайте пошлемо хоча б рядок з поезії, щоб він завжди був із ними, – запропонувала господиня вечорниць її учасникам. І закликала вже і тут створити «грінченківські шеврони», які передадуть воїнам. Майстер-клас проводила вишивальниця Юлія Мельник.

Учасники вечорниць вирізали шеврони, шили для них спеціальні кисети. Рядки з поезій Грінченка обирали на власний розсуд і смак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company