Книжкова хвиля радості

На масштабному фестивалі «Книжкова країна» у столичному Національному комплексі «Експоцентр України» 140 учасників за 4 дні зустріли 68 тисяч бібліофілів.

Культурні діячі, автори, видавництва та зіркові гості об’єдналися для проведення освітніх заходів, майстеркласів, автограф-сесій. Найвідвідуванішими стали поетичні читання «Фронтмени» від «Культурного десанту», книжковий клуб з Валерієм Пекарем «Демонтаж імперії» та запис нового епізоду для YouTube-проєкту «Шалені автор(к)и».

За оцінкою організаторів, 60% відвідувачів вперше були на такій книжковій події. Третину їх становили школярі та студенти. Загалом продали близько 85 тисяч книжок. Найчастіше купували поетичні книжки Ліни Костенко (збірку «Триста поезій») та Василя Симоненка «Так ніхто не кохав» і «Задивляюсь у твої зіниці». Напитували «Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка, «Спитайте Мієчку» Євгенії Кузнєцової, «Конотопську відьму» Григорія Квітки-Основ’яненка, «Голлі» Стівена Кінга, «Маленького друга» Донни Тарт, «Останній спадок» Андрія Новіка, «Вірші з бійниці» Максима Кривцова, «Одного разу воїн – воїн назавжди» Чарльза Гоуга.

Найпопулярнішою локацією стала «Бібліотечно-терапевнична аптека». Там психологиня з бібліотекаркою виписували книжки за певними читацькими побажаннями. Найпоширенішим бажанням відвідувачів було абстрагуватися від реальності та вгамувати тривожність. Також вони хотіли поринути у світ історій, прожити емоції разом з головними героями. Всього бібліоаптекарі видали 350 «рецептів». Переважно художню і психологічну літературу.

Завдяки благодійним фондам «Рій», AZOV.ONE, «Культурний десант», «Гуркіт», ГО «Реформація» та іншим вдалося зібрати 250 тисяч гривень на потреби військових і 350 книжок для проєкту «Книжка на фронт».

Також було представлено благодійний стенд для жінок і дітей. Гості фестивалю могли передати книжки в Міжнародний центр підтримки «Місто добра» та в дитячу лікарню «Охматдит».

Найменші гості фестивалю розважалися на дитячому майданчику. Для них організували квести, тематичні ігри, зустрічі з дитячими письменниками. Приваблювала юних читачів яскрава фотозона у вигляді арки з книжок. Хтось стрибав з книжки на книжку, хтось фотографувався з декоративними інсталяціями. Для прикладу, біля машини, яка везе на даху книги, або біля кількаметрової книжкової обкладинки.

Окрему фестивальну алею «окупували» фудкорти: від лимонадів до авторських коктейлів, від морозива до різноманітних м’ясних страв…

Свято такого розмаху у нас тривожний час – рідкість, і це зрозуміло. Тому навіть довгі черги не засмучували усміхнених відвідувачів.

Подбали організатори і про укриття на випадок повітряної тривоги: їх на фестивалі облаштували три. І до кожного залишили в соцмережах ясні описи маршруту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company