Наталія ФАЛІОН: «Україна скоро переможе, отоді дамо грандіозний концерт!»

Здається, життя вже ніколи не буде таким, як раніше. Розпач, біль, сльози... Та від того тільки наростає всеохопна жага перемоги. Чимало «зірок» українського шоу-бізнесу вступили до лав тер оборони. Багато стало волонтерами, дають благодійні концерти. Змінилось і життя солістки популярного гурту «Лісапетний батальйон» Наталії Фаліон, за сумісництвом моєї бабусі.

Тікаючи з Києва, приїхала до своєї бабусі у село П’ятничани на Хмельниччині. Заваривши чай та вмостившись на дивані, ведемо ромову. Вона гірка і пекуча, як міцний чай, бо й тут, здавалося б неблизько од фронту, війна покотилася тяжко по долях людських. І по співочих учасницях «Лісапетного батальйону»

– Не маємо вже концертів у містах України, – розповідає Наталія Іванівна. – Схоже, не на часі, бо наші пісні веселі та жартівливі.

Нині багато «зірок» пишуть про війну, про страждання людей, про перемогу… Не маєте наміру і ви переформувати репертуар гурту?

– Із сином Сергієм ми задумувалися над створенням такого репертуару. Маємо вже й таку пісню:

Зібрались бабоньки в неділю на зорі,
Бо нашу землю топчуть руські упирі.
Ой баби, баби, у нас доля не проста,
Бо вже палають наші села і міста

Зняли кліп на цю пісню та опублікували його на моєму ютуб-каналі.

І що ти думаєш? Відразу отримали 2505 коментарів. Пісня глядачеві, я так розумію, сподобалась. Можливо тому, що вона мотиваційна, весела та разом з тим патріотична – з вірою в нашу перемогу.

А хіба ваша пісня про війну та город не дихає бадьором, не зміцнює віру в те, що неодмінно переборемо зло, переможемо?

– Так, безумовно. Пісня про наше буденне сільське життя, де треба і на городі попоратись, і господарство справно вести.

Війна війною,а город городом.
Ні літаки,ні, навіть, всюдиходи,
Ані ракети,танки або гради
Нам не завадять посадить розсаду.

Навіть наш президент закликав українців саджати городи, фермерів – виходити в поля та працювати на благо нашої неньки-України.

Чому у нас така любов до землі та праці?

– Мабуть, тому, що любимо свою Батьківщину – вільну, красиву, її родючі землі, які годують не тільки нас, українців, а й світ. І те, що зараз робить президент росії, обкрадаючи нас, вивозячи наше зерно, – взагалі не знайти слів на ці нелюдські діяння… Знаючи, що багато людей приречені на голодування… Цим злочинам немає прощення!

З перших днів війни ви взялися готувати для армії домашню випічку. На Великдень пекли паски. Робили тушонку, ковбаси Як виникла ця ідея допомагати ЗСУ у такий спосіб?

– А знаєш, Христино, якось воно саме закрутилось. На носі тоді була Пасха. А від нас недалеко стоять ЗСУ, тримають кордон з Придністров’ям. Я запропонувала учасницям нашого гурту напекти пасок,наробити тушонки. Та й ти ж, Христинко, брала у цьому учать. Пригадуєш, як до самого пізнього вечора пекли паски, пиріжки, начиняли ковбаси, а потім швиденько відправляли нашим захисникам, щоб воно дійшло свіженьким та порадувало воїнів.

Що внесла війна у ваше життя?

– Трохи більше стали працювати на своїй землі: саджати городи, сіяти корисні рослини, щоб прогодувати не тільки свою сім’ю, а й поділитися з переселенцями, яких нині в селі дуже багато. Коли виходиш на город, одразу ж перемикаєшся з тривожних думок на життєво необхідну працю. Навіть коли гуде сирена або бахкають гармати. Город чекати не буде перемоги. Прийшла пора –  треба землю обробляти. Тому нас не перемогти!

– Ви також почали волонтерити. А з чого це почалося?

– Якось розмовляла з моїм однокласником, котрий проживає у Мюнхені, що непогано було б допомогти численним переселенцям у нашому селі. І до  нас прибув вантаж із Мюнхена, допомога біженцям. Робота кипіла, треба було все відсортувати, скласти в пакети, щоб нікого не обділити. Я особисто пройшлась по селу, віддала пакунки нужденним. І так допомогли людям у таку скрутну хвилину.

Як не занепасти духом?

– Ой, дитино моя, тут упадеш з вами? Зараз у нас повен дім дітей. І мій син, твій тато, з дітьми, і дочка також. Дві собаки. Ніхто не дає мені ані секунди вільної, щоб падати духом!

Думали виїхати закордон? Чи бодай поїхати туди на благодійні концерти?

– Я б з радістю, якщо будуть пропозиції благодійних виступів. І пішки туди піду! А щоб так, виїхати на прожиття, – то ні. Я не покину свою країну. Сильно вже я її люблю. Україна скоро переможе, отоді дамо грандіозний концерт!