Просвітять, порадять і підтримають

П’ять видань, умовно об’єднаних у своєрідний путівник у світ психології.

«Щасливе життя» – це для тих, хто шукає глибокого розуміння власного щастя. Книжка-ключ до психологічного благополуччя від Марка Шульца і Роберта Волдінґера, керівників Гарвардського дослідження розвитку дорослих, вчить розумінню, що щастя залежить від нас самих. На прикладі реальних історій та практичних порад, дослідники розкривають формулу задоволеності, гарного самопочуття та довголіття.

Щасливе життя – складна штука. Для всіх.

Щасливе життя радісне… і постійно кидає нам виклики. Сповнене любові, але й болю. І воно не відбувається зараз, а складається з часом. Це процес, в якому є хаос, спокій, легкість, тягарі, боротьба, досягнення, перешкоди, стрибки вперед і жахливі падіння. І звісно, щасливе життя завжди закінчується смертю.

* * *

«Драйв. Дивовижна правда про те, що нас мотивує» від Деніела Пінка. Автор докорінно змінює наше уявлення про мотивацію, доводячи, що винагорода та покарання не завжди працюють. Замість цього він пропонує автономію, майстерність та мету як ключові джерела мотивації.

Книжка є бестселером за версією видання «The New York Times».

Люди мають вроджене внутрішнє прагнення бути автономними, самовизначеними та пов’язаними одне з одним. І коли це прагнення вивільняється, досягають більшого і живуть багатшим життям.

* * *

«Походження людини (розумної) емоційної» – подорож до глибин емоцій від Річарда Ферт-Ґодбіхера.

Це аворський виклад історії людства через призму емоцій. Адже не завжди її хід змінювався завдяки холодному інтелекту –часто визначальну роль у цьому відігравали емоції. Від стародавньої Греції до Сполучених Штатів та радянської імперії – ця подорож ілюструє, як вони визначали сприйняття світу, як людство емоціями формувало цей світ.

Книжка потрапила у список Найкращих книжок 2023 року за версією ПЕН.

Люди брехали про почуття, бо, якщо необачно прохопитися, можна отримати один із численних суто радянських психіатричних діагнозів, якот «вялотекущая шизофрения». Серед симптомів цього захворювання: невміння адаптуватися (тобто демонструвати правильні емоції), песимізм (те саме) і незгода з лінією партії (знову ж – неправильні емоції). Тобто виявляти неправильні емоції означало бути проти держави. А бути проти держави міг тільки психічно хворий. Це, мабуть, було страшенно виснажливо.

* * *

«Нікого немає в лісі. Історії про людей, будівлі і психіатрію» від Христини Шалак.

Найкраща книжка 2023 року за версією ПЕН.

Ця розповідь про психіатрію пов’язує людей зі своїми діагнозами, розкриваючи багатогранні «я» оповідачів. Тут читач відкриє для себе раніше табуйовану тему, дізнається про справжнє життя медиків психіатричної лікарні та їхніх пацієнтів.

Немає якогось універсального рецепта, як скерувати пацієнта до психіатра так, щоб це не образило. Єдине, що можна, – бути людиною і розуміти, що поруч із тобою так само сидить людина, яка має почуття і якій важко. Яка злиться не тому, що вона погана чи поганий ти, а тому, що їй тепер дуже і дуже складно в житті, і вона себе перестала відчувати взагалі. Тому важливі довірливі стосунки, варто говорити так, як є, не приховувати діагнозу: ваші симптоми не пояснюють не тому, що я – поганий лікар, не тому, що у вас щось невідоме, а тому, що вони мають іншу причину. І вам треба більше відпочивати, гуляти, приділяти часу собі.

* * *

«Синдром самозванця» – про кар’єрні перемоги. Еш Амбрідж на власному досвіді вчить, як позбутися синдрому самозванця та повірити у свої сили. Ця книга – не лише підручник для кар’єрного зростання, але й інструкція, як вікувати найкраще життя кожному, хто його заслуговує. Справжній читацький скарб для тих, хто шукає натхнення та практичних порад.

Ось що я вам обіцяю: не буде жодних безпечних порад. Жодних підбадьорливих слів. Жодних моїх відфотошоплених інстаграмних фоточок із золотистим ретривером. Жодних «десяти хвилин подяки на день». Жодних порад пити більше води. І точно жодних медитацій для самопізнання. Однак буде багато відвертих розмов і чесних осяянь, пронизаних сарказмом, міцних слівець та солоної піци. Бо сіль, звісно ж, краща за цукор. А ще іноді сіль нам потрібна, щоб розпалитися. Щоб змусити нас щось відчути…

* * *

Для тих, хто цікавиться психологією, прагне особистісного зростання, ці книжки стануть помічними. І впізнаваними у вашій книгозбірні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company