Сакура тішить…

Квітень. Недарма українці так нарекли цей місяць, коли рясно прокидається цвіту. Звісно ж, цієї пори хочеться побувати всюди, подивитися, як квітне геть усе.

Приміром, сакура – японська вишня, що має рожевий квіт, але не плодоносить. Ще років 5 тому її мало знали в Україні. А тепер бодай невеличкі алеї цих екзотичний дерев є чи не в кожному місті. Зазвичай в Україні бутони сакури розкриваються наприкінці квітня чи у травні. Проте цьогорічної дуже щедрої на тепло весни сезон почався майже на місяць раніше.

Найвідоміше в Україні зосередження сакури – в Ужгороді. Подейкують, колись цісар Франц Йосиф І приймав у себе японських посланців, котрі в подарунок австрійському імператорові везли із собою сакури. Але під час ночівлі почет обікрали. Злодії прихопили й сакури. І продали ужгородцям як плодові дерева. Бувальщину чи небилицю про це почуєте від самих містян, на тамтешньому фестивалі «Сакура-Фест».

Якщо заповнений туристами під час квітнення сакури Ужгород не приваблює, тоді їдьте до Мукачева чи Виноградова, там теж море цього квіту. Або просто перегляньте світлини.

Киянам теж нічого заздрити ужгородцям чи мукачівцям: є й у столиці місця, де сакура прижилася наче вдома.

У Дніпровському районі Києва, бульваром Верховної Ради протяглася найдовша алея сакур в Україні. Є вони й у парках «Перемога» та Андрія Малишка.

У столичному Деснянському районі – це дерево тішить око відвідувачів парків парках «Кіото», імені Сержа Лифаря, імені Архітектора Ніколаєва.

У Дарницькому районі сакура стала своєю в парку Партизанської слави.

У Шевченківському районі милуйтеся її цвітом у сквері біля Золотих Воріт, на Володимирська гірці, біля Національної опери України.

У середмісті столиці, Печерському районі сакура квітне на вулиці Липській, у Бастіонному сквері та на площі Івана Франка, біля Франкового театру.

А в Подільському районі помилуєтеся її цвітом в Куренівському парку та у сквері біля кінотеатру «Жовтень».

Оселилася сакура і в Святошинському районі – у парках «Совки», «Інтернаціональний», сквері на бульварі Академіка Вернадського.

А в Оболонському районі обрала собі для мешкання парк «Наталка» і маленький сад біля головного корпусу Столичного Грінченкового університету.

Милуймося, поки весни!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company