Спіть на здоров’я!

Недосип часто порівнюють з алкогольним сп’янінням.  Пізньої ночі цікавий фільм, а ранесенько – на роботу. Чи, як моїм друзям-студентам, – в аудиторії.

Та якщо не виспалися, то і робота не робиться.  І сон долає вас прямісінько на лекції. Добре знаю, сама не раз одчайдушно гнала дрімоту, на очах у викладача.

Звісно, гнів начальника за те що працюєте, як мокре горить, чи невдоволення професора від того, що студент неуважний, не піднімають настрою. Але це ще й шкода вашому здоров’ю. Людина частіше помиляється, гірше аналізує події, ба більше – стає схильною до хвороб: ожиріння, діабету,  серцево-судинних…

Під час сну людина починає  «нове» життя: мозок «стирає» з пам’яті зайве. Але маємо спати сім годин щонайменше: тоді він упорається зі своєю роботою. Відпочинок корисний усім, а  школярам і студентам щонайперше. Втім, після спілкування зі своїми одногрупниками я зробила висновок: ледь не всі вони крадуть свій сон…

Науковці Гарвардської медичної школи відібрали  здорових добровольців, середній вік яких – 26 років. Всі вони до експерименту спали  від семи до дев’яти  годин. Добровольці прожили 32 дні в закритому стаціонарі зі штучним освітленням. Їхня «доба» складала 20 годин, замість звичайних 24-рьох. Спали за чітким графіком: світло вимикали і наставала «ніч».

Учасників експерименту розділили на дві групи: перша спала впродовж скороченої доби менше п’яти годин, друга – майже сім. Кожного дня «піддослідні» складали тести на уважність, лікарі стежили за їхнім самопочуттям. Виявилося, що хронічна нестача сну вдвічі зменшує швидкість реакції і в 5 разів посилює неуважність. При цьому всі учасники  експерименту вважали, що з ними все гаразд…

За даними  Фонду з безпеки дорожнього руху  у США, водії, які недосипали по дві години з передбачуваних семи, ризикують потрапити  в ДТП щонайменше удвічі швидше, проти тих, хто виспався за медичною нормою.

Висновок простий: спіть «на повну», не крадіть у себе здоров’я!  Зичу  однокурсникам міцного сну. Не треба «штурмувати» підручники вночі у сесійний місяць, треба навчитися працювати впродовж семестру. Не дрімаючи на лекціях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company