Тратьмо з розумом

Збільшення статків суттєво залежить від того, наскільки людина вміє розпоряджатися грошима.

Фінансова грамотність – це певні навички, які формують правильне ставлення до грошей і допомагають приймати вигідні для себе рішення. За статистикою, 27% українців взагалі не роблять заощаджень, а кожний четвертий не довіряє фінансовим установам.

Олена Лапіна, фінансова менеджерка інтернет-магазину «Ukros», дає кілька порад молоді, які допоможуть навчитися керувати грошима, робити розумні заощадження.

Підказка 1. 30 днів для дорогих покупок

Достатньо 10-ти секунд, щоб імпульсивне бажання щось купити зникло і більше до вас не повернулося, – стверджує експертка.

Втім зазначає: коли йдеться про дорогі, необхідні та бажані покупки, тут і кількох днів може бути замало. Тому такі витрати радить планувати приблизно за 30 днів, адже тоді буде зрозуміліше – потрібна ця покупка чи ні.

Підказка 2. Банківська картка замість готівки

У деяких ситуаціях готівкою розраховуватиметься зручніше, ніж банківськими картками, та й не всюди є термінали. Багато покупців досі бояться користуватися ними – сумнівається в їхній надійності. Проте гроші з картки усе ж таки вкрасти складніше, ніж з гаманця. Якщо трапиться така прикрість, можна швидко заблокувати картку.

До того ж більшість банків мають бонусні програми або кешбек, а це ще одна перевага розрахунку карткою, – додає Олена Лапіна.

Підказка 3. Розподіляйте дохід за пропорцією 50/30/20

Свій місячний дохід, радить експертка, розподіляймо на три частини. 50% – витрати на повсякденні потреби (їжа, транспорт, ліки тощо), 30% – для разових покупок та розваг, а 20% – для заощадження, які працюватимуть у майбутньому.

Спочатку може бути непросто, – зауважує Олена Лапіна, – проте завдяки щоденному самоконтролю це поступово стане доброю звичкою. Вам навіть буде здаватися, що за того ж доходу ви можете дозволити собі більше.

Підказка 4. Сформуйте «подушку безпеки»

Йдеться про певну суму грошей, котра дорівнює кільком місячним зарплатам. Їх варто зберігати на випадок форс-мажорів. Коли можна скористатися цією «подушкою», вирішує кожен для себе. Адже поняття «небезпека» для кожного своє: втрата роботи, непередбачене лікування, поломка техніки тощо.

Наявність такої «подушки» дає відчуття захищеності та працює краще багатьох антидепресантів, – переконує Олена Лапіна. – А в стані комфорту люди зазвичай приймають зваженіші фінансові рішення.

Фінансистка стверджує, що в ідеалі щомісяця нам варто б набивати наші «подушки безпеки» десятиною доходу.

Підказка 5. Не ходіть до магазину голодними

Перед візитом до магазину краще перекусити вдома, щоб не накупити зайвого. І стосується це не лише продуктових магазинів.

Як стверджує дослідник Елісон Цзін Сюй, голодний шлунок може спровокувати вас до імпульсних покупок у будь-яких магазинах, – попередила Олена Лапіна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company