Троє біологічних батьків? Реально!

Технології штучного запліднення, безпечне збереження ембріонів протягом років, контроль спадкових захворювань та, нарешті, дитина від трьох батьків. Якими ще здобутками може похвалитись сучасна ембріологія?

У рамках «Днів науки», що проходили 11-12 листопада, нам випала нагода відвідати кілька лекцій. Обираючи між «Чи справді граф Дракула був вампіром» та «Правильним харчуванням», ми вирішили віддали перевагу «Медицині на службі лелеки: здобутки сучасної ембріології». Можливо, це сталося тому, що магічний образ Дракули вже давно розвінчано, та й про правильне харчування нині не каже хіба що голодний студент напередодні стипендії.

На годиннику 18.40, підіймаємось скрипучими сходами Астрономічної обсерваторії столичного Національного університету імені Тараса Шевченка. Ми вирішили присвятити цей чудовий недільний вечір ембріології.

Лікар-ембріолог Ольга Чапля для початку розповідає про invitro («у склі») – технологію запліднення в пробірці. Рятівну для тих, хто через проблеми зі здоров’ям не може народити традиційно. Першою дитиною, якій подарувало життя invitro у 1978 році, стала Луїза Джон Браун. Відтоді технології постійно удосконалюються. Для прикладу, раніше матері підсаджували 2-3 ембріони, щоб уникнути ризиків, чекали, поки хоча б один із них «приживеться», та знищували інших. Нині таке практикують украй рідко, в особливих випадках, наприклад, якщо у матері вже було кілька попередніх невдалих спроб пересадки ембріону.

А як же з нашим запитанням, про трьох батьків? Виявляється, є і такий метод: коли виявляють дефект ембріону, в материнську яйцеклітину переносять ДНК мітохондрій від жінки-донора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company