Від «стрипів» до графічних романів

Вже понад століття вони серед лідерів масового читацького попиту у США.

А починалися з книжок, виготовлених з дешевого газетного паперу на кольоровій друкарській машині. Одним кольоровим шаром щораз. Це займало значно більше часу, ніж сучасні методи повноколірного друку. Друкарі ранніх коміксів складали сторінки до потрібного розміру, а потім обрізали з трьох сторін. Обкладинку друкували на крейдованому або гладкому папері і теж обрізали за потрібним розміром. Палітурка зазвичай складалася зі стібків або скоб, подібно до сідлового стібка буклетів: більшість коміксів не мали достатньо сторінок задля міцнішої палітурки.

Найперший відомий комікс «Пригоди ОбадіїОлдбака» оприлюднено в Європі 1837 року кількома мовами. Англійської з-поміж них не було. Ця версія побачила світ лише за чотири роки – у Великій Британії. А наступного року її перевидали в Нью-Йорку, подарувавши Америці перший комікс. Книжка була прошита збоку й містила 40 сторінок. Замість класичних хмаринок зі словами, під панелями розмістили текст-опис історії.

«Золотий вік» коміксів розпочався в червні 1938 року з публікацією «Action Comics №1». Поява Супермена стала історичною подією. Ілюстровані видання зарясніли героями з надприродними здібностями. Десятиліття ці комікси залишалися на пікові популярності. Лише після Другої світової війни ажіотаж довкола них почав спадати.

«Marvel Comics» з іншим типом супергероїв викликав коротке відродження жанру в 1960-х роках з, але потім індустрія зазнала тривалого занепаду.

Вони знову привернули увагу Америки, починаючи з 1980-х років. Охопивши велетенський географічний ареал читачів. Тепер не цуралися і негативних персонажів. Антигерої, представлені «Marvel» у 60-х роках, ставали все більш популярними. Багато знавців коміксів називає ці часи «темним періодом».

Нині комікси стали конвертованою частиною мільярдної індустрії – разом з мультиплікаційними та ігровими фільмами, телесеріалами, виробництвом іграшок. Та й самі видозмінилися й урізноманітнилися порівняно зі своїми столітніми «предками»: від коротких «стрипів» до об’ємних графічних романів і серіалів з безліччю випусків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company