Волинський літопис двох народів

Дві тисячі років спільної історії – від опису поселень давніх германських племен та німецьких громад Київської Русі до депортації німців Російською імперією в часи Першої світової війни та життя німецької громади Західної Волині й Польщі між двома світовими війнами. Такий історичний обшир охоплює виставка «Волинь і Північний Рейн-Вестфалія: мости з минулого в сучасне», організована ГО «Міжнародне товариство німців України-Відергебурт» спільно з низкою громадських організацій. 

Одинадцять інформаційних стендів roll-up розповідають про історію німців Волині, знайомлять з видатними особистостями. За словами творця концепції виставки доцента Луцького національного технічного університету, кандидата історичних наук Михайла Костюка, німці помітно колонізували Волинь у ХІХ сторіччі, склавши 5% населення губернії.

– Для мене як для історика дуже важливо показати, що той історичний досвід, який маємо у стосунках між Україною і Німеччиною, є хорошим і надійним фундаментом, – відзначив Михайло Костюк. – На цьому можна будувати сьогоднішнє партнерство, сьогоднішнє співробітництво, щоб рухатися вперед до спільної Європи, в яку Україна прагне вступити,

Організайційним та фінансовим партнером виставки  стало управління переселенців з країн СНД федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія, яку на відкритті експозиції представляв його голова Дітмар Шульмайстер.

Проєкт подорожуватиме Україною. Перша його зупинка після Києва –  у Житомирі, в Домі української культури. А наступного року виставка матиме ще й німецькомовний варіант.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company