З «Компáсом» – у латиноамериканське книжкове «багатоголосся»

Українське видавництво «Компáс», що іспанською означає «ритм», засноване 2018 року Анабель Рамірес та Мариною Марчук. Щоб відкривати нашому читачеві безкрайній світ латиноамериканської літератури.

«Ми виступаємо медіумами, щоб кожен, хто хоче прочитати, відчути голоси іншої країни, мав цю можливість, – ділиться Анабель. – На початку нашого шляху ми створили Маніфест, де прописали усі пункти, заради чого ми це робимо. І одним із пунктів було «багатоголосся».

Марина ж зізнається, що їхній підхід до літератури насправді трохи егоїстичний, тому що книжки, які вони обирають для перекладу і видання, передовсім подобаються їм обом. І при тому цілком відповідають місії видавництва – популяризувати маловідому для України іберо-американську класичну та сучасну літературу.

Прем’єрним виданням «Компáсу» став роман «Дон Кажмурру» класика бразильської літератури Жуакіна Марії Машаду де Асісса. Твір тримає читача у стані невизначеності і залишає відкритий фінал, аби ми мали змогу скласти всі пазли картини самостійно.

У набутку видавництва вже 6 книг. Ще одна – у процесі тиражування.

Зокрема, до книжкової серії «Голосна» ввійшло три книжки видавництва: «Здохни, коханий» аргентинської письменниці Аріани Гарвіч, «Сука» колумбійки Пілар Кінтани та «Єдина донька» мексиканки Ґуадалупе Неттель. Вони не об’єднані сюжетно, проте перегукується спільними ідеями та сенсами. Їх варто прочитати, аби дізнатися, якою є сучасна жінка в думках та почуваннях. І чи бути жінкою неодмінно значить бути матір’ю?

«Чужинка у маленькому французькому селі, сам на сам зі своїми проблемами, поглинена післяпологовою депресією, що каламутить її свідомість, «закута» у роль матері та дружини, наче в кайдани, представляє роман Аріани Гарвіч книжкова оглядачка Наталія Колегіна. – Чи здатна ця жінка вирватися на волю? А може — вона безіменна саме тому, що уособлює собою кошмар якщо не всіх, то більшості посестер по нещастю?».

Роман «Сука» Пілар Кінтани – це історія, яка відбувається на малесенькому клаптику землі між Тихим океаном та колумбійською сельвою. Вона про тих, кого уже весь світ забув, про нездійснені мрії, про цивілізацію та природу. Дамаріс, скромна чорношкіра жінка, яка наглядає за будинком багатіїв, одного дня вирішує прихистити цуценя. Між ними зароджується дивовижний зв’язок, який плавно перетікає у невідворотну трагедію серед самотності й дощових джунглів.

В «Єдиній доньці» Ґуадалупе Неттель розкриває тему материнства. Це життєва оповідь про штучне запліднення, добровільну стерилізацію, виховання дітей та загальні стереотипи стосовно ролі сім’ї. Книжку варто прочитати, аби краще усвідомити усю складність життя сучасної жінки.

Видавництво «Компáс» тримає марку осередка нетипової літератури для українського читача. Нехай же його творчий ритм незмінно звучить обіцяним багатоголоссям, відкриваючи шанувальникам книги багатющу літературну царину Латинської Америки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company