«Заговорили про “коктейлi”»: подробиці жорсткого конфлікту у Києві

Хаотична забудова Києва та передмість, яка часто-густо відбувається з колосальними порушеннями, дістала киян – почастішали зіткнення з “тiтушками”. Останній місяць лихоманить і мікрорайон Русанівка у Дніпровському районі столиці, однак тут ситуація кардинально відрізняється. Місцеві жителі вийшли на протест через будівництво… гуртожитків Київського університету ім. Бориса Грінченка.

У чому суть конфлікту і чим він загрожує – з’ясовував OBOZREVATEL.

Русанівка – це острів площею 130 га, з’єднаний з прилеглими районами Києва п’ятьма мостами. Житловий масив складається з 90 будинків, а остання висотка була побудована у 2004 році.

Неодноразові спроби звести ще один будинок успішно відбивала місцева громада: жителі билися за кожен метр зелених зон. Та й розуміли – виникне навантаження на старі комунікації.

Однак у серпні виникла “нова загроза” – саме так назвала частина жителів Русанівки новину про будівництво модульного гуртожитку для студентів Київського університету ім. Бориса Грінченка на бульварі Ігоря Шамо.

У чому відмінність від інших спроб “захоплення”? У тому, що житло для студентів збираються будувати на території університету, один з корпусів якого розташований на острові.

Коли огородили територію, активісти Русанівки відразу звернулися до депутата Київради Олеся Маляревича з вимогою зупинити будівництво.

Суть претензій в тому, що жителів мікрорайону заздалегідь не попередили про будівництво; що гуртожиток, а точніше велика кількість “приїжджих” студентів рівноцінна “прощваай, тиша”; додаткове навантаження на комунікації, які і так ледве функціонують. Також місцеві жителі побоюються, що будівництво гуртожитку є першим кроком до зведення в недалекому майбутньому нового висотного житлового комплексу.

Після емоційної зустрічі жителів мікрорайону та керівництва університету, яку в серпні організував Маляревич, депутат попросив мера Віталія Кличка для запобігання соціальному вибуху розглянути звернення органу самоорганізації населення “Комітет мікрорайону “Русанівка”. А саме – накласти заборону на фінансування будівництва та скасувати розпорядження КМДА від 21.08.2018 №1009 “Про встановлення швидкомонтованих будівель – мобільних житлово-побутових модулів на території Київського університету ім. Бориса Грінченка на бульварі І. Шамо, 18/2”. Також пролунала пропозиція виділити іншу земельну ділянку для будівництва модульного гуртожитку.

У відповіді Віталія Кличко, якщо коротко, то кажуть, що не будувати не можна – це загрожує втратою понад 10 мільйонів гривень бюджетних коштів. Проте якщо Київрада виділить під забудову земельну ділянку, тоді буде вирішене питання з побудованими “модулями” на Русанівці – зміниться їхнє призначення.

Університет у зв’язку із ситуацією опублікував заяву, в якій обґрунтував законність будівництва гуртожитку і розмістив відповідні документи.

“Університет не сприймає упередженого ставлення до студентів, завжди захищав і захищатиме їхні законні права та гідність, а також права та гідність усіх громадян України. Для нас незрозуміле бажання окремих громадян перешкоджати законному будівництву на тій підставі, що мешканцями гуртожитку будуть студенти або з інших, ними придуманих причин, які не мають нічого спільного з реальністю. Ми вважали і вважаємо, що житлові райони існують для того, щоб там будувалося житло і жили люди, інакше вони втратять перспективу”, – заявили у ВНЗ.

OBOZREVATEL звернувся із запитаннями до директора Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка Ольги КОТЕНКО.

– В університеті дійсно критична ситуація з розселенням студентів?

– Будівництво гуртожитку є нагальною необхідністю для Київського університету імені Бориса Грінченка, оскільки тут здобувають освіту понад 9 тисяч студентів. Понад 50% є жителями Києва, решта – представники обласних, районних центрів України, які конче потребують житла.

За результатами цьогорічної вступної кампанії потребували гуртожитку понад 2 тис. студентів.

На балансі Університету є гуртожиток по вул. Старосільська, 2, потужність якого складає близько 450 місць. Є інші заклади вищої освіти, які співпрацюють з питання розміщення студентів Університету та надають місця. Разом з тим, навіть за наявності закладів-партнерів Університет покриває лише третину запиту на поселення.

Понад 3 тис. студентів навчається у корпусі №2 за адресою: бульвар Ігоря Шамо 18/2, де розміщено три підрозділи Університету: Педагогічний інститут, Інститут Людини, Інститут мистецтв. В цих інститутах здійснюється підготовка за спеціальностями, які на сьогодні дуже необхідні місту Києву та є соціально значущими, а саме: вихователі закладів дитячої освіти, вчителі початкової школи, соціальні педагоги, соціальні працівники, психологи, вчителі образотворчого мистецтва, дитячі хореографи.

Саме тому розпорядженням Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 21.08.2017 року № 1009 було прийняте рішення про встановлення швидкомонтованих-мобільних житлово-побутових модулів на території Київського університету імені Бориса Грінченка (бульвар Ігоря Шамо, 18/2).

При прийнятті рішення враховувалася необхідність залучення до навчання за педагогічними спеціальностями студентів з різних регіонів України для забезпечення закладів освіти столиці педагогічними кадрами.

Університет є закладом вищої освіти, заснований на комунальній власності територіальної громади м. Києва та підпорядкований КМДА. Регіональне замовлення в частині підготовки бакалаврів, магістрів психолого-педагогічних спеціальностей та кадрів вищої кваліфікації (аспірантів, докторантів) здійснює саме Університет.

– Яка кількість студентів іта/або викладачів житимуть на Русанівці?

– Відповідно до розпорядження №1009 від 21.08.2017 р. КМДА доручила Університету здійснити проектування та виконати роботи зі встановлення швидкомонтованих будівель-мобільних житлово-побутових модулів у межах земельної ділянки (бульвар Ігоря Шамо 18/2), цільове призначення якої – для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти; експлуатації та обслуговування будівель і споруд Університету.

Модульний гуртожиток на 186 місць встановлюється для забезпечення проживання студентів, які навчаються у корпусі №2 (бульвар Ігоря Шамо 18/2).

75% наших студентів – це дівчата віком від 17 до 20 років.

Проживання викладачів Університету у модульному студентському гуртожитку не передбачене.

– Керівництво ВНЗ гостро сприймає претензії місцевих жителів, також прослизала інформація про нібито “радикальні дії” жителів Русанівки.

– Прямих погроз адміністрації, професорсько-викладацькому складу, студентам з боку нечисленної групи активістів-мешканців Русанівки не було. Разом з тим, активісти декілька разів здійснювали вандальні акти, як от: пошкодження паркану на будівництві (було знято 6 секцій), малювання сумнівних гасел на паркані.

Всі вищезазначені факти зафіксовані у заявах до поліції. Окрім того, системно здійснюється медіа-атака. Активістами поширюється неправдива інформація щодо незаконності забудови через розміщення оголошень та агітаційних листівок для інформування мешканців Русанівки, що призводить до іміджевих втрат Університету.

У Facebook створено закриту групу “Русанівка vs Грінченко” яскраво вираженої екстремістської спрямованості, де обговорюється план боротьби з Університетом, озвучуються наміри “закидати коктейлями Молотова будівництво”, про що нами неодноразово було зроблено заяви до поліції.

– Який оптимальний вихід з наявної ситуації вбачає керівництво ВНЗ?

– Вирішення цього питання має перебувати тільки у правовій площині. Університет готовий до діалогу із мешканцями, але, на жаль, нас не чують.

Всі дозвільні документи для встановлення модульного гуртожитку на території корпусу №2 є, навіть бальше, вони перебувають у вільному доступі на сайті Університету.

Активісти були поінформовані щодо цього. Є офіційна відповідь мера Києва Віталія Кличка на запит місцевого депутата Олеся Маляревича щодо законності дій Університету.

Упродовж серпня-вересня 2018 року відбулася низка констультацій між представниками КМДА, активістами, депутатом Київради Олесем Маляревичем та адміністрацією університету, загальним результатом яких є висновок щодо законності та правомірності дій Університету щодо встановлення модульного гуртожитку за адресою: бульвар Ігоря Шамо 18/2.

Більшість мешканців переконати вдалося, але є певна кількість активістів, які продовжують підбуруювати мешканців на незаконні дії, а саме: перешкоджання будівництву, перекриття в’їзду транспорту на будівництво, що призводить до розбалансування освітнього процесу, загрози життю та здоров’я студентів та викладачів Університету.

P.S. Тим часом мешканці Русанівки збирають підписи під зверненням до Кличка про припинення будівництва, цілодобово чергують біля корпусу університету, а 27 вересня готуються вийти на мітинг під КМДА. Забудовник завозить на територію бетон.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company