Знову рашисти масовано б’ють по наших енергетичних об’єктах. Поруйновано Бурштинську, Ладижинську, Зміївську, Трипільську ТЕС, деякі гідроелектростанції. Загалом уряд оцінює втрату генеруючих потужностей на рівні 8 ГВт. І повідомляє: через атаки ворога на енергосистему України аварійні відключення триватимуть до серпня.
Радник Прем’єр-міністра України і член Наглядової ради «Укренерго» Юрій Бойко обіцяє серпні-вересні незначне покращення: тоді завершиться, як він висловився, «активна фаза ремонтів» на атомних електростанціях. Покладаємося і на сонячну щедрість, мовляв, на той час сонце все ще буде активним для генерування енергії.
– Це ще буде тепло, але вже не гаряче, через що додаткове навантаження, яке традиційно виникає в енергосистемі в найбільш гарячі місяці літа, знизиться, – запевняє Бойко.
На його думку, аварійні відключення мали б розпочатися пізніше, якби не холодний травень.
– Є чітка залежність між навантаженням в енергосистемі і температурою навколишнього середовища, – пояснює експерт. – Люди вихолодили свої оселі і почали користуватися нагрівальними приладами.
Відтак, підсумував радник, «в системі катастрофічно почало не вистачати електроенергії».
За словами експерта з енергетичних питань Геннадія Рябцева, влада має невідкладно подбати про захист і децентралізацію великих систем електроенергії. Щоб мінімізувати шкоду від ворожих атак.
А директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко вважає, що нині надважливо передусім зберегти цілісність енергосистеми, а не прагнути забезпечити енергією всіх користувачів. І поступово приводити тариф на електрику для населення до ринкового рівня. Мовляв, електричну енергію як товар населення отримує безоплатно – оплачує лише за розподіл, передачу й постачання, але не виробництво.
Від редакції. Якщо вірити «експертній бухгалтерії» пана Омельченка, напрошується геть парадоксальний висновок: виходить, приватизовані обленерго, які стали цілковитими монополістами, теж отримують від держави електричну енергію безплатно, раз досі не включили її вартість у рахунки для населення. Тоді навіщо такий посередник і такий «енергетичний ринок»? Чиї кишені з наших кишень набиває?
Залишити відповідь