Презентація соціального журналу-коміксу «Очима журналістів» зібрала у столиці відомих представників українських і зарубіжних медіа, які висвітлюють наш самовідданий спротив рашистській окупації Читати далі…
На столичній Контрактовій площі, біля інсталяції «Битва за світло» Сергій Жадан читав свої вірші. Цим «літературником» підтримав українських енергетиків, які щодня Читати далі…
У серці Шотландії зародилася благодійна організація, яка стала не просто джерелом фінансової допомоги, а справжнім символом солідарності та підтримки України. «Sunflower Читати далі…
Ініціатори всеукраїнської премії імені Джеймса Мейса в галузі журналістики «Громадянська позиція» сімнадцятий раз провели урочистий чин вшанування нового лауреата. Цього року
П’ятнадцятирічний український шахіст Ігор Самуненков, наймолодший гросмейстер світу, провів партію сьомого туру чемпіонату Європи з шахів , проти Габріела Саркісяна. Вірменський
Напередодні зимових свят небайдужі вкотре творять справжнє диво – волонтерський проєкт «Олені Святого Миколая». Щоб нагадати суспільству про людський обов’язок взаємодопомоги,
Під завісу листопада стартував новий сезон біатлоністів. Приймати перший етап Кубка світу випала честь фінському Контіолахту. Відкривали змагання естафетами.
Важко бути наодинці зі страхами, викликаними війною. Незалежно, ти цивільна людина чи оборонець, внутрішній переселенець чи занесениий за тисячі кілометрів мігрант.
(essay) Supporting Ukrainian soldiers has become a vital effort during the ongoing conflict. Across Ukraine and around the world, communities, organizations,
Березень 28, 2023Анна СЕРГІЄНКО, студентка І курсу факультету журналістики Київського університету імені Бориса ГрінченкаКоментарів немає
Український кінематограф переживав у рідному житейському морі чимало буревіїв, штормів і могутніх хвиль, таких, що виростають страшними дев’ятими валами. Як тепер, у трагічний і героїчний час повномасштабної війни. Вона не лише змінила фокус уваги кінематографістів, а й часто їхню долю. Деякі режисери, продюсери, актори взяли до рук зброю і пішли у самісіньке пекло фронту, боронити Україну від варварів-окупантів. Багато кіномитців відчули свій священний обов’язок тримати стрій у професії: фіксувати ту жахітливу й величну правду війни, яка має стати історією. Неспростовними свідченнями злочинів проти людності, скоєних в Україні рашистськими варварами.
Ті, хто нині фільмує цю історію, часто дивляться у вічі смерті. Такі стрічки морально складно переглядати, особливо нині, коли це все наяву. І найперше тим, хто втратив на війні рідних чи близьких, свою домівку, хто став вимушеним вигнанцем чи відчув на собі життя під окупацією. Соцмережі повняться обговореннями і навіть критикою доцільності публікувати відео чи поширювати фоторепортажі із зображенням понівечених, убитих…
Але документальне кіно призначене фіксувати події, якими вони є. Попри все візуалізація допомагає людині глибше й емоційніше сприймати, усвідомлювати реальність.
Згадаємо ж документальні фільми 2022 – 2023 років про нинішню російсько-українську війну .
«День українського добровольця» режисера Володимира Тихого. У фільмі описано один день повномасштабного вторгнення росії в Україну – 14 березня. Це той період, коли тисячі киян, рятуючись від ворожих ракет і снарядів, перебралися жити в метро. На околицях столиці точилися бої, вулиці майже знелюдніли…
Кінодокументалісти створили відеозліпок однієї доби життя різних людей – попспівачки, відеоінженера, історика, реставраторки, вченого-полярника, пенсіонерки. І документальне свідчення, як війна кардинально змінила долі людські.
«Фортеця Маріуполь. Останній день на «Азовсталі». Дмитро Козацький, керівник пресслужби полку «Азов», був на «Азовсталі» від початку оточення Маріуполя. І став «очима», якими світ побачив те, що там відбувалося. Кадри з «Азовсталі», які зафільмував «Орест» (Дмитро Козацький), лягли в основу короткометражного фільму.
«Йди за мною». Документальна стрічка режисера Любомира Левицького – про рятувальну операцію ЗСУ в Ізюмі. Військові 93-ї бригади «Холодний Яр» за допомогою квадрокоптерів тоді врятували сімейну пару цивільних, котрі потрапили під обстріл російської вояччини. Чоловіка поранили, та він самотужки дістався до українських військових. Жінка ледь не підірвалася на мінах, але завдяки підтримці з дронів її вдалося врятувати. Цю успішну операцію фахівці вже назвали безпрецедентною.
«Буча 22». Фільм режисера Владислава Васильченка – це, власне, розслідування «Суспільного», яке розповідає історію родини Чікмарьових. Свого часу Маргарита та Олександр втекли від сваволі «русского міра» на Донбасі. На жаль, рашисти знайшли їх у Бучі.
Творчий колектив Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України і режисер Денис Возович створили документальний фільм про військових журналістів «Покажи, як я воюю!». Герої стрічки, четверо молодих офіцерів, розповідають про свій перший воєнкорівський досвід. До широкомасштабного вторгнення росії вони навчалися разом у військовому інституті. Тепер кожен веде свій запеклий двобій з ворогом на інформаційному фронті.
– За законами воєнного часу, дуже багато зі знятого не включили до фільму. Настане час і ми їх покажемо, – обіцяє Денис Возович.
Попри те, що документалістику про російські воєнні злочини в Україні на екрани виводять переважно українські режисери та оператори, цією темою цікавиться й іноземна кіноіндустрія.
– Це дуже важлива для світової історії війна, – зазначив виданню «Forbes» історик Тімоті Снайдер.
Українська воєнна документалістика має нині потугу для небувалого розвитку. Надзвичайний за силою переконання відеоматеріал, унікальний фаховий досвід творців, який набувають лише тоді, коли самі проживають те, що відтворюють, коли відчувають війну кожною клітиною тіла, – все це акумулює надпотужну енергетику документального кіно, про яке неодмінно говоритиме світ.
Волонтерці з організації «Сміливі відновлювати» («Brave to rebuild») Вікторії Мішурі 20 років. З теми, як вона долучилася до «Сміливих» починається наша
У Національному центрі «Український Дім» згадували Помаранчеву революцію. Знакову, доленосну в історії України. Двадцять років тому українці вийшли на Майдан, щоб
У київському парку «Наталка» Ольга Пономарьова, мобільний фотограф та контент-мейкер, провела бранч «Контент як СУПЕРсила». Зібралося понад два десятка учасників: SMM-спеціалісти,
Свою національну ідентичність ми відстоювали за всіх імперій: російської, австро-угорської, нацистської, радянської. Наукова праця Радомира Мокрика «Бунт проти імперії: українські шістдесятники»
Ця давня канадська традиція віщує неофіційний початок осені. Сягає корінням XVII століття – тоді французькі поселенці посадили яблуні у Нової Шотландії,
Документальний фільм від Netflix «Таємниці теракотових воїнів» розкриває захопливу історію однієї з найбільших археологічних знахідок – теракотових воїнів та могилу першого
Американська співачка Лана Дель Рей анонсувала свій десятий студійний альбом, названий «The right person will stay». Запевнивши фанатів, що він побачить
Близько тисячі меломанів зібралися у столичному ТРЦ «Гулівер» на концерті MELOVIN. Відомий український співак підкорив публіку харизмою. Виконував композиції наживо. І
Залишити відповідь