«Москвобєсам» на ганьбу

Особистий представник Вселенського Патріарха Варфоломія архієпископ Даниїл Памфільський, глава Консисторії УПЦ (Константинопольского Патріархату) в США та правлячий єпископ Західної єпархії УПЦ (Константинопольского Патріархату) США, 6 січня 2018 року, під час святкового богослужіння з нагоди Навечір‘я Різдва Господнього на парафії Пресвятої Трійці в Бенсенвілл (штат Іллінойс, США), помолився за упокій душі нещодавно загиблого у Запоріжжі немовляти Євгена.

Про це ієрарх УПЦ (Константинопольского Патріархату) в США повідомив на свій сторінці у Facebook. Зокрема, як пише архієпископ Даниїл, вони «в цей Святий Вечір молились та засвітили свічу Святвечора в пам`ять трагічно загиблого дитяти Божого Євгена із Запоріжжя…»

Разом з архієпископом Даниїлом за новоприставлене немовля, якого відмовились відспівувати в УПЦ (МП), молилися клірики храму УПЦ (Константинопольского Патріархату) в Бенсенвіллі: митрофорний протоієрей Богдан Калинюк, протоієрей Андрій Шельвах та протодиякон Андрій Фрончак.

Таким чином, заява митрополита УПЦ (МП) Луки Запорізького про те, що жодна православна церква у світі, зокрема і Константинопольський Патріархат, не відспівують хрещених в УПЦ (КП) православних християн, не відповідають дійсності. Насправді, подібної практики, окрім РПЦ, не знає жодна Помісна Православна Церква. Про це у своїх коментарях на основі канонів Вселенських Соборів і святих отців Церкви наголошують відомі православні богослови архім. Кирило (Говорун), протод. Андрій Кураєв та багато інших. Митрополит Переяслав-Хмельницький УПЦ (МП) Олександр (Драбинко) також наголосив, що згідно з канонами може не визнаватись лише миропомазання УПЦ (КП), але здійснене над немовлям хрещення з виконанням всіх необхідних «православних молитов в ім’я Отця, і Сина і Святого Духа» (т. зв. хрещенська формула в ім’я Св. Трійці) не підлягає у Вселенському Православ’ї запереченню не лише щодо УПЦ (КП), але й навіть щодо хрещених католиків та протестантів. «Коли ще за митрополита Володимира зверталися люди, хрещені в Київському патріархаті, ми їх приймали через миропомазання. Тобто ми визнаємо таїнство хрещення у католиків, у протестантів, у всіх тих, хто був хрещений в ім’я Святої Трійці. Ми можемо не визнавати таїнство конфірмації, тобто миропомазання», –  наголосив митрополит УПЦ (МП).

«В даному випадку, коли мова йде про дитину, яка відійшла у кращий світ, для його душі і для втіхи батьків слід застосувати поняття ікономії» (богословський принцип вирішення церковних питань з позиції поблажливості), – зазначив владика Олександр. Відтак той факт, що немовля було охрещене в УПЦ-КП, не могло бути підставою для відмови у відспівуванні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company