Мистецька реверберація війни

Війна змінила наше життя, наші цінності. Змусила по-іншому дивитися на речі. Перевернула світ. Все вже не буде таким, як раніше. Ми стали знаходити спокій там, де раніше його не помічали. Ми стали творити нове, незвідане, не зрозуміле іншим, але життєве для нас.
Війна триває, але й триває життя, живе творчість, квітне мистецтво.

Олексій Кондаков, унікальний митець з Києва, створює сюрреалістичну документальну фотографію: поєднує фігури класичного мистецтва та повсякденні сцени життя. Герої світової класики мовби відроджуютьсяя у нашому сьогочассі, такими ж, як і ми.

«Реверберуюча Україна» – серія цифрових творів мистецтва. Мальовниче і тверезе відображення життя столиці перед повномасштабним вторгненням та безпосередньо під час війни. Кожен художній витвір відтворює сюрреалістичну, потужну історію.

«Моя спроба показати світові, як це жити під час війни, — представляє свій проєкт Олексій. – Це єдине, що я можу зробити зараз, живучи в Києві». І додає: «Ми нічого не знали про війну, поки вона не прийшла до нас… Якщо не бачимо війни, у нас мир. Чи достатньо людство цивілізоване, щоб не розпочинати війни? Я не впевнений. Але вважаю, що людство здатне це припинити, поширюючи любов і підтримку. Це єдиний шлях до миру. Любов зцілює. Турбота та підтримка розтоплюють найхолодніші серця».

«Це важко уявити»
Елементи картини Лорда Фредеріка Лейтона «Електра на гробниці Агамемнона», 1869

«Цей витвір про розуміння та відчуття війни у своєму домі, – розповідає Олексій. – Це важко уявити. Ніхто не хоче про таке думати, кожен вважає, що має щасливий квиток у життя. Легко бути осторонь, якщо не знаєш, що таке війна, і просто втомився дивитися новини. На жаль, по-справжньому зрозуміти можуть лише ті, хто бачив це на власні очі».

Фотографію зроблено біля станції метро «Лук’янівська», неподалік від центру Києва. Там удосвіта 15 березня російська ракета влучила в житловий будинок.

«Безсонна ніч у Чернігові»
Елементи картини Лорда Фредеріка Лейтона «Лакрима», 1894 -1895

«Повітряна тривога лунає кілька разів протягом ночі, – продовжує оповідь Олексій, – тому людям доводиться прокидатися і бігти до укриття. Це тиск, який українці відчувають щодня і щоночі. Війна нас виснажує. Загроза бути вбитим висмоктує людську енергію. Новий тягар, який ми постійно носимо з собою».

Фотографію зроблено на подвір’ї Чернігова за 3 дні до початку війни. Нині ця частина міста майже знищена російськими військами.

«Мирний вечір у Києві»
Елементи картини Герберта Джеймса Дрейпера «Ламія», 1909

«Кожного дня всередині українців б‘ється мрія: «а якщо війна закінчиться в одну мить, зараз чи дуже скоро? – розмірковує Олексій. – Яке було б чудове життя! Інше життя, якого не мали раніше».

Фотографію зроблено під час візиту до випадкових гостей у центрі Києва восени 2021 року.

«За трьома стінами»
Елементи картини Жуля Фредеріка Адольфа Лоеве – Маршанда «Мирра», 1892

«У посібнику «як вижити під час бомбардування» зазначено, що між зовнішньою стіною будівлі та вікнами має бути принаймні 3 стіни, – пояснює Олексій. – Вони, найімовірніше, захистять від руйнації. Через це люди сплять у спільних коридорах багатоповерхівок, бо поблизу немає бомбосховищ».

Світлину зроблено в будинку батьків Олексія. Йому довелося переїхати туди і спати на надувних матрацах за межами квартири. «Таким чином є 3 стіни, щоб врятувати нас від можливих ракетних атак».

«Паніка»
Елементи картини Гійома Сеняка «Бельгія, Франція та Англія перед німецьким вторженням», 1914

«З початком війни полиці супермаркетів спорожніли. – мовить Олексій. – Кожен день – це як гра на виживання, ти прокидаєшся і плануєш знайти те, що має тривалий термін зберігання: дріжджі, щоб самостійно спекти хліб, молоко для дітей, ліки для діабетиків. Чого вам не вистачатиме завтра чи післязавтра? Ви готові бути безпорадними? Ви готові до облоги міста?».

Фотографію зроблено у супермаркеті «Сільпо». «На щастя, не всі полиці були порожніми. Люди роблять все, щоб уникнути повномасштабної гуманітарної кризи» – каже Олексій Кондаков.

«Реверберуючу Україну» виставлено на мистецькому аукціоні «Бонхамс», у Лондоні. Зароблені кошти пожертвують до гуманітарної організації «World Central Kitchen’s Chefs for Ukraine», яка допомагає Україні для забезпечення їжею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company