Непереможна творча сила

Невимовний біль, хвилювання, страждання, сподівання, віра. Багато людей нині втілюють свій страх, тугу, гордість і любов до України… у творчість. Така ми нація унікальна: справіку виспівуємо біль, вдаряємо лихом об землю і даємо сили закаблуками, вишиваємо узори з тривогою пополам. І набираємося життєвих сил у мальовках. А нині – в різноманітних ілюстраціях, дитячих малюнках, їдких карикатурах, у чуттєвих віршах і патріотичних піснях.

Ілюстрації

На багатьох малюнках автори зображають Україну як сильну й незламну жінку, що пережила безліч випробувань, над якою знущалися, яку століттями катували, але вона наче фенікс відроджувалася з попелу –  волелюбною, нескореною.

Українські художники нині творять мальований літопис війни, який розповідає світові правду про те, що відбувається в Україні.

І світ відгукується: обурюється звірствами і варварством російських окупантів,  допомагає українцям, вимагає у своїх урядів підтримати Україну не лише словом, а й ділом.

Інша категорія ілюстрацій відображає усю палітру емоцій, які українці нині пов’язують  з росією, її армією і особисто з путіним.

Особлива категорія малюнків – ті, які піднімають бойовий дух українського народу, засвідчують: нас не подолати.

Дитячі малюнки

Вони надзвичайно чуттєві й значущі у такий важкий час. Це мистецька молитва дітей за своїх батьків-оборонців, за усіх героїв, які визволяють Україну від лютого напасника. І за наближення нашої перемоги.

Музика

Унікальна здатність музики українських виконавців зцілювати душу, вселяти віру у перемогу світла над мороком, кохання над смертю. Наші співаки наснажують, піднімають патріотичний дух народу. Так, соліст групи «Бумбокс» Андрій Хливнюк, нині воїн, біля Софійського собору заспівав пісню Січових стрільців «Ой у лузі червона калина».

Той спів підхопив світ, і нині мелодію «Калини» знають у найвіддаленіших куточках планети.

Переможниця «Євробачення-2016» Джамала заспівала на Національному відборі «Євробачення-2022» у Берліні пісню «1944», з якою перемогла  на конкурсі. І своїм виступом зібрала 3,3 мільйона євро на допомогу Україні.

Христина Соловій адаптувала італійську партизанську пісню «Bella Ciao» під українські реалії російської агресії: «Українська лють» («Bella Ciaocover»).

Автор і виконавець власних пісень, учасник гурту «5’nizza» Сергій Бабкін, виконав культову пісню «Я солдат», доповнивши її актуальними словами про війну в Україні.

Народ, котрий продовжує навіть у бомбосховищах і укриттях творити ілюстрації,  від яких шкіра вкривається сиротами, народ, що пише вірші, вкладаючи у свою творчість душу й серце, народ, який виспівує біль, – такий народ неподоланний. Поки окупанти намагаються знищити навіть згадки про нашу культуру, «которой нєт», руйнують наші пам’ятки, музейні скарбівні, українці самовіддано творять прекрасне. У цій красі і силі непереможна Україна стверджується й утверждається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company