Пастки для людства

Науковці Стокгольмського університету виявили 14 еволюційних пасток, які можуть призвести до загибелі людства. Публікацію розмістив журнал «Philosophical Transactions of the Royal Society B».

На думку авторів, технологічний поступ розвинув у людства відчуття вільності на планеті, але це домінування та успіх можуть призвести до небезпечних наслідків. Людство, йдеться у публікації, вже стикається із загрозою завершення епохи антропоцену (геологічна ера, коли людська діяльність визначає екосистему Землі), викликаної змінами клімату, глобальними пандеміями та іншими факторами, більшість яких спричинила діяльність людини.

Дослідники виділили три групи еволюційних пасток: глобальні, технологічні та структурні. До першої групи віднесли спрощення систем, що робить їх непридатними для адаптації (наприклад, монокультурне сільське господарство) та необмежене зростання, яке вже виснажує ресурси та перенапружує планету. Другу групу пасток склали інфраструктурна прив’язка, яка може бути застарілою або непридатною до використання, хімічне забруднення довкілля, екзистенційні технології (та ж таки ядерна зброя), автономія технологій, які можуть вийти з-під контролю (штучний інтелект), та дезінформація. Третіми, структурними пастками дослідники вважають фокусування на короткострокових вигодах, замість довгострокових стратегій, надмірне споживання, порушення екосистем та біорізноманіття, а також відсутність соціальної взаємодії в цифровому світі.

Дослідники застерігають: 12 пасток уже реальні. І закликають активно трансформувати суспільство та свідомо втручатися в проблеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company