ПЕРШЕ ДЕСЯТИЛІТТЯ СТРАТЕГІЧНОГО ПАРТНЕРСТВА

Саме до цієї першої «круглої» дати поглиблених партнерських відносин приурочили Міжнародний українсько-китайський форум «Ідеї Сі Дзіньпіна про державне управління». Організатори – Посольство Китайської Народної Республіки в Україні й Інститут стратегічних досліджень та прогнозів «Янус» у партнерстві з Київським університетом імені Бориса Грінченка і Ланьчжоуським університетом мистецтв та науки – зібрали поважну експертну аудиторію відомих науковців, політиків, громадських діячів. Сучасні технології дозволили мати два майданчики живого спілкування, об’єднані онлайн-платформою, – в Україні, у Київському Грінченковому університеті, та у Піднебесній.

Китайсько-українські відносини невпинно поліпшуються, – констатував у вступному слові Надзвичайний та Повноважний Посол КНР в Україні Фань Сяньчжун. Китай уже став найбільшим торговельним партнером України, але співпраця між нашими країнами має величезний потенціал. Керівники й уряди наших держав сповнені бажання та сподівань розвивати двосторонні відносини. Ми готові докласти спільних зусиль з української стороною, щоб наступні 10 років нашого партнерства стали ще успішнішими.

–– Досвід його державного управління Китаю цінний і може бути корисним для України, – переконаний міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов. – Зокрема ідеї лідера Китаю Сі Дзіньпіна про здійснення китайської мрії, про відродження китайського народу, про всебічне поглиблення реформ на науковій основі, сприяння сталому і здоровому розвитку економіки, про розвиток судово-правової держави, про захист національної безпеки, соціальної стабільності, побудову культурної та екологічної держави, про світовий поступ шляхом мирного розвитку, про важливість зв’язку між народом та керівництвом, нещадної боротьби, зокрема з корупцією у владі, і підвищення рівня моральності, освіченості керівних кадрів та встановленого контролю за ними. Все це дає нам змогу зрозуміти, на яких постулатах здійснюється державне управління в Китаї.

Місцем проведення української частини заходу невипадково обрано Київський університет імені Бориса Грінченка.

– Наш університет є визнаним центром китаєзнавства в Україні, – наголосив ректор університету академік Віктор Огнев’юк. – Починаючи з 1997 року тут викладають китайську мову, з 2012 року у нас готують спеціалістів за освітньою програмою «Китайська мова і література». Нині китайську мову в нашому університеті опановує понад 300 студентів – і це робить наш заклад вищої освіти важливим центром популяризації китайської мови в Україні. Щороку зі стін університету виходять десятки молодих та перспективних викладачів, перекладачів китайської мови. Вірю, що саме вони стануть справжніми носіями дружби та співробітництва між Україною та Китаєм, будуть працювати на благо двох народів, розвивати економічні, культурні та освітні зв’язки.

Віктор Огнев’юк зазначив: Грінченків Університет – єдиний заклад вищої освіти в Україні, який присвоює кваліфікацію вчителя китайської мови. І є базовим закладом, де вчителі підвищують цю кваліфікацію.

За сприяння штаб-квартири Інституту Конфуція в Київському університеті імені Бориса Грінченка діє Клас Конфуція. А в день роботи форуму тут врочисто відкрили нові аудиторії цього класу, створити які активно допомогло Посольство Китайської Народної Республіки в Україні.

– Про поширення китайської мови, про її розвиток та популяризацію в Україні свідчить той факт, що починаючи з 2018 року саме на базі нашого університету відбуваються щорічні науково-методичні семінари викладачів китайської мови, які збирають представників всіх навчальних закладів України, де викладається китайська мова; це також активно підтримується Посольством Китайської Народної Республіки в Україні, – відзначив Віктор Огнев’юк. – Київський Університет імені Бориса Грінченка став знаковим центром дослідження Китаю. 2018 року в університеті спільно з Китайською академією соціальних наук відкрито перший в Україні Центр китаєзнавчих досліджень. Щороку разом з нашими китайськими колегами проводимо круглі столи, міжнародні наукові конференції на тему українсько-китайських відносин. Наші дослідники у співдружності з колегами із Китайської академії соціальних наук публікують наукові праці. Незабаром світ побачить працю, присвячену дослідженню середнього класу в Китаї й Україні. Нашим Центром китаєзнавчих досліджень спільно з Українською асоціацією викладачів китайської мови започатковано видання «Українського журналу синологічних студій». Вже побачило світ три числа журналу, у яких опубліковано статті і розвідки китаєзнавців не лише з України та Китаю, а і з Великобританії, Італії, Німеччини, Латвії, Сінгапуру, Австралії, Шрі-Ланки, Казахстану, Азербайджану.

Віктор Огнев’юк подякував Посольству КНР в Україні за підтримку цієї важливої ініціативи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company