Повернення Джентльмена Джека

Три роки тому на «BBC One»,  головному телеканалі британської телерадіокомпанії «BBC», вийшов перший епізод серіалу «Джентльмен Джек». В його основі щоденникові записи всесвітньовідомої мемуаристки, альпіністки, підприємиці Анни Лістер. Пона 4 мільйонів слів, більшість яких закодовано підставним шифром, винайденим самою авторкою. Звісно, це додає серіалу тієї інтриги, що зацікавлює і захоплює.

За два роки існування шоу надбало значну аудиторію прихильників. І менш як за місяць після виходу першого епізоду його творці вже почали працювати над продовженням його життя у наступному сезоні.

Перший епізод другого сезону під назвою «Faith Is All» з’явився на екранах 10 квітня 2022 року, о 21:00 за англійським часом. Фінальна сцена попереднього сезону – одруження Анни Лістер (її образ відтворила Сюрана Джонс) та Енн Уокер (акторка Софі Рандл) – дала сюжетний старт новим колізіям. Глядачі знову побачать зірок першого сезону Джемму Уілан (Маріан Лістер, сестра Анни), Джемму Джонс (тітка Анни Лістер), Тімоті Веста (Джеремі Лістер, батько Анни), Лідію Леонард (Маріана Лоутон, колишня коханка Анни Лістер).

Події розвиваються прискореним темпом, відображаючи сутність та характер самої Анни Лістер. Доволі вдалий прийом для розкриття цього персонажа. Навіть однією появою в кадрі вона може кардинально змінити хід подій. Більшість сцен короткі та динамічні, проте не позбавлені дрібних деталей, які допомагають глядачеві ясніше розуміти побут та життя головних героїв. Кут зйомки підібрано вельми вдало – чудово дотримано естетики кадрів. Анну в серіалі незмінно представлено постаттю значущою. Навіть візуально. Це особливо видно на відкритому просторі: камеру встановлено високо над землею і цей ракурс дозволяє глядачеві безперервно бути в ролі «спостерігача за чужим життям». Таке відчуття лише посилюється, коли деякі персонажі ламають «четверту стіну», чи коли Анна прямо повертається до камери, цитуючи слова зі щоденника (закодовані його частини).

Цікаво, що на момент, коли відбуваються події другого сезону, реальні прототипи тітки Анни Лістер та її батька, Джеремі Лістера, вже мертві. Проте на догоду динамічності сімейних сцен їх залишено в кадрі, очевидно, заради атмосфери сімейності, якою так сподобався перший сезон.

Згадаймо і роботу художників-костюмерів серіалу – вона того варта. Доволі точна історична відповідність фасонам, тканинам, відтінкам і навіть дрібним аксесуарам робить героїв живими, ближчими, відчутними. Часом, спостерігаючи за ними, легко уявити, якими можуть бути на дотик усі ті екранні вбрання.

Серіал припаде до вподоби любителям історичних драм з украпленнями детективу, а також тим, кого ваблять деталі. Втім він не для всіх – передбачено вікове обмеження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company