«Снайпер. Білий ворон»: проєкція реальності

– Дуже важливо, щоб ми виховували дітей з думкою про те, що ми – нація героїв, – влучно висловився український актор театру і кіно Роман Ясіновський на одному з показів фільму «Снайпер. Білий ворон».

Важко повірити, але це дебютний повний метр молодого режисера Мар’яна Бушана. Фільм повістує про молодого вчителя-пацифіста, якого всі довкола, окрім його дружини, вважають дивним. Події відбуваються в Донецьку 2014 року, коли росія незаконно вторглася на нашу землю. Після втрати дорогих йому людей головний герой Павла Алдошина бере собі позивний «Ворон», вирішує мститися…

Актори, які завітали на цей вечір кінопоказу у столичний Будинок кіно, розповіли багато деталей про сам фільм і про процес зйомки.

Продюсер фільму Артем Денисов розповів: сценарій писали два роки. Це не просто вигадана історія, це проєкція з реального життя. Прототип героя – снайпер, в минулому вчитель фізики, за плечима котрого три вищих освіти.

Виконавиця головної ролі Марія Кошкіна поділилася спогадами про підготовку до роботи на знімальному майданчику, про пошуки образу. «Моєї героїні, – зауважила, – у фільмі мало бути більше, проте одного вечора мені зателефонував режисер і сказав, що для сюжету мене потрібно вбити».

Найбільше здивувала історія двох акторів, котрі випадково зустрілися у кінозалі. Олег Шульга та Роман Симісал нині військові, захищають нашу країну. Як зізналися, перед тим останній раз бачилися на зйомках у бліндажі. Олег повідав, що сьогодні вперше побачив фільм на великому екрані – до цього мав змогу дивитися лише «на маленькому екранчику у бліндажі».

На жаль, виконавець головної ролі не зміг бути присутнім на цьому заході, бо теж захищає нашу країну. Проте він записав відео звернення до глядачів.

За словами колег, Павло Алдошин дуже відповідально готувався до своєї ролі, це проявлялося в усьому: уточненні деталей у режисера, спілкуванні з колегами, він навіть записався на курси снайперів.

Розповіли і про важливий символізм у цьому фільмі – дерев’яну статуетку янгола, оберіг головного героя. За сюжетом – єдине, що залишилося у пам’ять про його дружину.

Це також деталь з реального життя, але там була фігурка Міккі Мауса. За словами продюсера, його замінили, щоб не порушувати авторське право Діснея.

Коли Павло Алдишин пішов захищати Україну, колеги вирішили передати його це янголя, але воно довго не могло потрапити до нього – точно не знали, хто саме взявся доставити Павлові цей подарунок.

Останні кадри фільму відбуваються тепер: рішення додати цей титр прийняли перед самим виходом «Снайпера» на великий екран. Фільм задумувався, як нагадування українцям, що війна триває. А насправді виявився пророчим.

– Дуже вдячний, що мав можливість попрацювати в цьому фільмі, – зна стримував хіилювання актор Роман Ясіновський, який дуже поспішав встигнути на цей захід після вистави.

На завершення кіновечора вшанували пам’ять членів знімальної групи, котрих уже немає в живих. Присутні підвелися і зааплодували.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company