«Спільно і свідомо вирішили не випускати жодного треку російською, навіть після війни»

Музика у час війни не змовкла, не заніміла – зазвучала новими голосами мужніх та свідомих українців. Гурт «The Pamphlets» один з тих, чия творчість засяяла на музичному олімпі нещодавно, а їхні пісні вже встигли облетіти інтернет-світом.   Ви дебютували 2020 року композицією «Spohad». Що вас надихнуло тоді об’єднатися у гурт?

–  Ми просто хотіли писати музику з однодумцями і пазл склався саме тоді, у 2020-му.

Всі ваші пісні, випущені до 24 лютого, українськомовні. Чи планували релізи російською? Як нині ставитеся до російськомовного контенту?

– Релізів російською не планували. Учасники гурту не були категоричні у питанні вибору мови, та все ж склалося так, що пісні писалися та пишуться виключно українською.
А з початком відкритої російської агресії в Україну спільно і свідомо вирішили не випускати жодного треку російською, навіть після війни.
Маємо спільний вибір – творити українською, поширювати українське, робити внесок саме у нашу культуру.

 Кожен з нас нині воює на своєму фронті і робить усе можливе, щоб наближати нашу очікувану велику перемогу. Наскільки мені відомо, ваш гурт займається волонтерством:  допомагаєте нашим оборонцям та людям, котрі вимушено залишили свої домівки. Що вже встигли зробити за цей час?

– Відносно немало, враховуючи що ми не організація, і нашу діяльність підтримують донати. Та все ж таки з різних куточків світу і нашої країни на допомогу зібрали близько $18000. За ці кошти придбавали одяг, продукти, ліки для біженців, ТрО, ЗСУ. Купили, зокрема, спецодяг для військових, а на передову – 10 бензинових генераторів та дрон.

Ваша нова пісня «Misto Marii» про Маріуполь, місто-герой, мужність і біль якого нині знає світ. Її підтримало вже чимало українських культурних діячів та музичних порталів, а самі маріупольці активно поширюють трек в соціальних мережах. Наскільки важливим для вас є цей трек, адже його головний меседж  врятувати Місто Марії.

– Трек написала наша вокалістка. Вона родом з цього міста, її родина довший час лишалася там без зв’язку. Весь свій біль та переживання за рідне місто та родину вона вклала в нашу пісню. Це, безумовно, одна з найважливіших для нас робіт. Це трек-присвята, трек-заклик, трек-надія… Ми не перестаємо думати про Маріуполь ні на хвилину. Це найболючіша тема для всіх українців сьогодні. Тому ми хочемо, щоб якомога більше людей, не тільки в Україні, знало, що відбувається там. Треба просити, кричати про допомогу Маріуполю та його жителям кожного дня.

До речі, після перемоги та відбудови міста ми обов’язково заспіваємо наші пісні разом з усіма маріупольцями на «MRPL City Festіval»!  Головне нині – не підупадати духом, вірити в себе і в силу нашої Армії.

 Українська музика поповнюється молодими виконавців, які хочуть прославляти нашу мову та культуру на весь світ. І, безумовно,  наснажувати бойовим духом наших оборонців. Чи є у ваших планах нові пісні, присвячені війні?

– Насправді, ми дуже віримо в те, що писати про війну більше не доведеться, бо не за горами наша перемога.

Хочеться, щоб якомога швидше плей-листи людей заполонили радісні пісні, під які ми разом будемо вітати перемогу в Києві, Одесі, Маріуполі та багатьох інших містах.

 Вам вдається підтримувати свій звичний темпоритм життя?

– Так, насправді, рятує волонтерство та основна робота. Відбирають час, аби не гортати стрічку новин 24/7 і не  гнітити себе. Проте війна триває,  про це не можна забувати. Жодним чином не ігнорувати повітряні тривоги, та бути завжди напоготові.

Війна змінила вас, примусила переосмислити певні речі?

– Так, нині багато речей перестали мати ту цінність, яку мали раніше.
Вже не так важливо, у які бренди ти одягнений, де і як проводиш вихідні… Інколи взагалі перестаєш слідкувати за календарем. Важливо лише те, що навкруги тиша. Що всі рідні на зв’язку та мають їжу. І що точно зможеш обійняти свою родину, у будь-який момент.

У соціальних мережах люди все частіше ширять свої дописи про те, чим займуться одразу після перемоги. А ви вже склали свій «todo list» першочергових справ, які тоді виконаєте?

– Вважай, так.  Найперше, зустрінемося з усіма рідними та друзями. А потім візьмемося записувати новий альбом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company