Україна по той бік фронту

За результатами загальноукраїнського соцопитування, проведеного групою «Рейтинг» на замовлення Школи політичної аналітики Національного університету «Києво-Могилянська академія», 60% наших громадян вважають, що недостатньо знають про життя людей на тимчасово окупованих територіях. Лише 14% респондентів ствердили: знають, що там відбувається.

Підсумками цього моніторингу соціологи поділилися з журналістами на пресконференції в Укрінформі. Директорка Школи політичної аналітики Анна Осипчук поінформувала, що 75% українців отримують інформацію про життя людей на тимчасово окупованих територіях з українських ЗМІ та Телеграм-каналів і лише 2% – з російських джерел. Думки про рівень медійного висвітлення подій на окупованих територіях розділили всеукраїнське товариство респондентів рівно навпіл – одних цей інформаційний потік цілком вдовольняє, інших – навпаки.

Правова аналітикиня Центру прав людини «ZMINA» Онисія Синюк переконана: чим більше буде суспільного розуміння, чим живуть люди на тимчасово окупованих територіях, тим краще українці ставитимуться одне до одного.

– Це має бути комплексний підхід, продумана стратегія інформування, комунікації і регулярних ініціатив, – наголошує пані Синюк. – Адже як тільки зникає інформація, зникає зацікавленість і схвальне ставлення, бо ми завжди схвальніші до того, що знаємо і розуміємо.

Опитування проведено 11-16 березня 2024 року в усіх областях. За винятком тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також тих місць, де на момент опитування не було українського мобільного зв’язку. Опитано 2005 респондентів віком від 18 років методом СATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Соціологи запевняють: помилка репрезентативності дослідження – не більше 2,2%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company