Україна в аніме. Японському

Цього року Україна стала найпопулярнішою країною у запитах пошукової системи «Google». На жаль, не від доброго життя. Хоча згадки про нашу країну постійно з’являлися у кінотворах і до російської агресії. І не лише фільмах західного виробництва. Тема України, для прикладу, доволі чітко простежується в японській анімації.

«Старша сестра» росії

У вебкоміксі «Хеталія: Країни Осі» («Hetalia: Axis Powers»), котрий пізніше адаптували в манґу та аніме, Україна – повноцінний персонаж. В аніме її зображено «старшою сестрою» росії та білорусі. Хоч і не «братом», але все одно такі родинні зв’язки не дуже нам до душі. Втім твір з’явився на світ ще до 2014 року. Коли глобальний конфлікт між трьома країнами не був таким явним.

«Брат»-росія описує Україну як дуже сердечну та по-материнськи дбайливу сестру, бо та піклувалася про нього та білорусь, коли вони були маленькими (це натяк на ті часи, коли ці країни перебували під впливом України: навіть японці змогли вдивитися в історичну карту і чітко визначити, де виникла Русь, а росіянам це століттями ніяк не доходить). Сестра подарувала братові Іванові шалик, який той носить досі. І стверджує: зняти його неможливо, бо шалик став частиною тіла.

Сестра-Україна має коротке світле волосся і бірюзові очі, вбрана у білу блузку з довгими рукавами і синій комбінезон. Коли вона була ще дитиною, її волосся було довшим, заплетеним в косу. У неї великі груди: Україна, за задумом творців фільму, – годувальниця, країна з найбільше розвиненим сільським господарством («великими ділянками землі»).

«Made in Ukraine»

В анімаційному серіалі «Держслужбовці опівнічних таємниць» («Midnight Occult Civil Servants») йдеться про секретний департамент, який відповідає за регулювання та запобігання паранормальним явищам. В одній із серій слідчі департаменту виявляють невисокого старого чоловіка, який страждає на втрату пам’яті. Встановлюють, що це головний дух і намагаються допомогти йому згадати, звідки він.

Випадково дух куштує мед, який приніс один зі слідчих, і каже, що цей смак нагадує йому його батьківщину. Слідчі бачать надпис на банці «MADE IN UKRAINE» і розуміють, що перед ними Велес – бог-опікун багатства, зокрема худоби, покровитель торгівлі, музики, мистецтва, поезії у слов’янській міфології.

Васильченко і «Зірка»

Ще одна історія про таємну організацію «Зірка», що прагне підкорити світ. Серед її активу – Наташа Васильченко, дівчина-вчена з України. В дитинстві вона загубила батьків, але знайшли і завербували члени угруповання. В аніме з‘являються її батьки. Мати героїні носить вишиванку – традиційне народне вбрання українських жінок.

У випадку суперечки звертайтесь до Хатти

У другому томі манги Україна – у центрі сюжету. Головна героїня працює на антикризове бюро та вирушає у різні країни для усунення геополітичних конфліктів. Головним місцем подій стає Київ, а головними злочинцями проросійські «тітушки». Донбас та Крим – українські території, окуповані росією. Кремль намагається перешкодити інтеграції України із Заходом. Словом, сюжет – це справжній російсько-український конфлікт.

Незабутній меседж головної героїні японцям: президент росії «захищає братські народи» проти їхньої волі. Та й саму рф у творі подано як країну-агресора.

Звісно, це навіть не половина згадок України в японській анімації. Ще до 24 лютого в Японії почався справжній культ українських військових. Японці зображали протистояння на Донбасі в мангах та анімаційних роботах. А після початку російського повномасштабного вторгнення, згадок України у творах японських митців побільшає в декілька разів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company