Українська музика: злет

Радієш, бо хороша українська музика – це вже не лише «Скрябін», «Океан Ельзи» та «Один в каное». Створення якісного та різноманітного музичного контенту стало практично мейнстрімом серед нашої талановитої молоді.

Український рок… Без сумнівів, класикою цього жанру можна вважати гурт «Океан Ельзи». Але, думаю, не одній мені хочеться слухати різні його варіації. Тож, зловивши краплинку натхнення, вирішила поділитися своїм «топовим» переліком нових рок-артистів. Познайомтеся з їхньою творчістю, і я впевнена: тоді ви рішуче позбавитеся думки про те, що в Україні немає хорошої музики!

«Скажи щось погане»

Певно, це один із моїх фаворитів. Соліст ще до повномасштабного вторгнення співав українською, і вже це «підсолоджує» мені слухання їхньої музики в десятки разів.

«Скажи щось погане» творить у жанрі драм’н’бас. Гурт – нуарне поєднання мінімалістичного року з елементами блюзу, постпанку та джазу. Це, власне музичний дует: Артур – соліст та вокаліст, Марго відповідає за гру на барабанах. Наразі музиканти мають лише один альбом – «Причини та наслідки самобуття».

Артилерія

Рік тому на чартах тік-току «Україна» почула про нову виконавицю Валерію з псевдонімом Артилерія. Поетка, яка вирішила експериментувати в музиці. Авторка хітів: «Недоторканна», «Недостатня» та «Білі лілії». ЇЇ віршами надихаються, а пісні додають в улюблені плейлисти. Вона співає про токсичні стосунки, про недостатнє відчуття себе у ролі жінки. Про домінування патріархату у суспільстві. Артилерія надсилає сигнал всім жінкам, котрі відчувають на собі тиск чоловіків. Поки що у такому темпі її музика звучить дуже добре.

«Діти інженерів»

Київський рок-гурт виник у 2020 році. Його музика – це гаражний рок у стилі 2000-их, з пробивним жіночим вокалом і поетичною лірикою текстів. Беруся передбачити, що «Діти інженерів» будуть актуальні у нашій країні ще багато років. Кожен їхній трек можна порівняти з ювелірною роботою. Один з їхніх найкращих прикладів – «603700 кв.км». Там співають про те, що наші землі неодмінно будуть відвойовані.

Ігор Кайдаш

Запальний інді-рок артист влаштовує на сцені справжню «пожежу». Його часто порівнюють з групою «Нерви». Музику цього виконавця можна довго описувати, але так і не дібрати відповідних слів. Поспішіть додати його треки «Підліткове», «Повстання» та новинку «Цього вартує кохання» у свій плейлист.

«Hatespeech»

Цей одеський дует утворився вже під час повномасштабної війни та швидко набув популярності. Їхня музика — злий антиросійський рок із універсальним звучанням, у якому і рок, і метал, і нотки індастріалу, репу та фольклору. Кожен трек претендує на саундтрек до майбутніх фільмів про війну. Самі переконайтеся!

«Sad novelist»

Прозаїчний музикант з Франківська балансує на межі пост-панку, альтернативного року та трепу. Поширює свою творчість ще з 2020 року. Особливо зважає на ліричність слів, для нього контест і техніка виконання пісень дуже значущі. В альбомі «Каяття» музикант доводить прогрес свого ліриконаписання.

«Sexnesc»

Альтернативний рок-гурт з Чернігова увійшов до лонгліста нацвідбору на «Євробачення-2023». Хлопці відтворюють у своїй музиці мотиви пісень 2000-них років, додаючи до цього свою родзинку. Один із найкращих їхніх релізів – «Чорне море». Слухаючи занурюєшся в атмосферу кримського літа далекого 2013-го, в обійми кохання та спокою. Трек наповнений спогадами та сумом: такий собі домішок меланхолії до їхньої творчості.

* * *

Не забудемо і про любителів інді-музики.

«Tember blanche»

Група, яка підкорила моє серденько, стала популярною ще в 2021-му, з піснею «Вечорниці». Це дует закоханої пари: вокалістки, авторки пісень Олександри Ганапольської та гітариста й саундпродюсера Владислава Лагоди. Нещодавно у них вийшла нова пісня «Про Київ», раджу послухати всім, особливо, звісно, шанувальникам інді-попу.

SadSvit

Виконавець Богдан Розвадовський, більш як SadSvit, пише неймовірну музику. Чистий меланхолійний пост-панк із текстами про молодість та кохання.  З початку повномасштабного вторгнення його пісня «Касета» закріпилася на верхівках українських чартів. Підсобив і полк «Азов» – опублікував нарізку кадрів під цей трек.

«ba.latskii»

Двоє близьких друзів вирішили творити разом. Популярність здобули треком «Ти так мало говориш». «ba.latskii» – любов з першого прослуховування. Музика ніби лине в душу, розслабляючи кожну клітину тіла. Це звучить ніжно, лірично, безмежно… Їхні пісні такі душевні та знайомі, що їх усе більше хочеться слухати повторно.

* * *

І наостанок трохи емо-репу

Нестор

22-річний емо-реп-виконавець із Черкас, музика якого наповнена депресивним вайбом та меланхолійною поезією про кохання. Випускати пісні він почав ще 2021-го, серед найпопулярніших – «Лячно» та «Квіти». В музиці любить експерименти, це відчувається в його творчості.

Українське медіа-поле щоденно поповнюється справжніми перлинами сучасної музики. Думаю, цей процес лише набиратиме обертів. Якщо, звісно, ми не ігноруватимемо його, підтримуватимемо українськомовний контент. Цікавтесь цією темою, не будьте байдужими до розвитку нашої культури!

І не слухайте музику ворогів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company