Успіх любить наполегливих

«Успішний успіх» – медіатренд про шляхи до власних набутків, створений блогерами і поширений у соціальні мережі «ТікТок». Підтримали його і студенти Київського університету імені Бориса Грінченка, які за міжнародною програмою обміну навчаються у Брюссельській школі журналістики та комунікацій IHECS. Серед них – Анна Сергієнко, студентка ІІ курсу факультету журналістики.

Вона з містечка Охтирка Сумської області, яке минулого року було тимчасово окуповане рашистами. Називає себе соціально активною людиною. Ще тринадцятилітньою школяркою почала займатися волонтерством: з подругою створили в рідному місті волонтерську ініціативу, пов’язану з екологією. Активна життєва позиція визначила і вибір майбутньої професії.

Анно, які твої перші враження від Брюссельської школи журналістики? В чому її особливості?

– Особливість IHECS, на мою думку, в самій системі здобуття знань. Вона базується на одному проєкті, який маємо завершити в кінці семестру. А щоденні заняття – це інструменти, що допомагають його реалізувати.

Навчаємося у просторих, затишних аудиторіях, викладачі дуже уважні, завжди підтримають розмову, готові обговорити питання, які в тебе виникли під час лекції. І, звісно ж, потужна технічна база задовольняє усі потреби творців проєктів.

Я так розумію, навчання за кордоном справдило твої очікування?

– Навіть перевершило їх! Це стосується, передовсім, системи навчання в IHECS: з перших занять перед нами поставили конкретні цілі, до яких маємо прийти. Для прикладу, з мультимедіа – це проєкт сайту, з практичного курсу відео – два відеопроєкти. Усе наше навчання в цьому семестрі «заточене» для реалізації проєктів. Воно позбавлене сухої теорії. Воно розвиває особистісні якості студентів. Це дуже мотивує і допомагає краще засвоїти знання.

Вже не кажу про те, як новий світ розширює власні «кордони». Будь-яка подорож, зміни в житті – особистісний ріст. Програма міжнародного обміну – це і велике спілкування. Вже маю друзів з Гонконгу, Німеччини, США… – Як вважаєш, що тобі допомогло отримати стипендіальну програму від «Eramus+»?

– Насамперед, бажання боротися зі своїми страхами. Спочатку це здається чимось неможливим, але просто потрібно зробити перші кроки, навіть якщо тобі страшно, – і саме це допомагає прийти до результату.

Твій «успішний успіх» – це?..

… – Ставити перед собою амбітні цілі й досягати їх.

Вже визначила свою ціль?

– Так, хочу організувати випуск молодіжного журналу. Зібрати колектив однодумців, з яким сформуємо концепцію, напрацюємо дизайн, контет. Переконана, нам це вдасться!

Що порадила б студентам, які прагнуть долучитися до програми академічної мобільності?

– Найперше, практикувати свою розмовну англійську, адже все навчання тут проходить саме нею. І неодмінно бути вмотивованими.

Коментар до Успіх любить наполегливих

  1. Ірина сказав:

    Удачі наступним студентам)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company