В українській академії – дух Чайковського. І його «язик»?

Близько 20-ти провідних українських та зарубіжних композиторів і музикантів протестують проти намагання «українізувати» музичну спадщину Петра Чайковського. 

Зокрема проти резолюції круглого столу «Повернення та збереження культурної спадщини України в умовах російсько-української війни», який відбувся 20 лютого 2024 року. Його учасники оприлюднили вимогу до Президента й української влади розробити та впровадити «Програму повернення українських митців», де серед імен Антона Чехова, Ілля Рєпіна, Казимира Малевича, Архипа Куїнджі, Івана Айвазовського, Антона Лосенка, Дмитра Бортнянського, Максима Березовського, Артема Веделя є й Петро Чайковський. «Чайковський – «українець козацького роду Чайок, геній світової музики, який непідвладний імперській політичній ідеології», – зазначено у висновках круглого столу.

Противники такого рішення категорично заперечують приналежність творчого набутку Петра Чайковського до української мистецької спадщини. Серед незгодних – композитори Андрій Бондаренко, Ілля Разумейко, Золтан Алмаші, Алла Загайкевич, диригент Міхеїл Менабде, піаніст Павло Гінтов та інші.

«Сьогодні простояв три години з невеликим плакатом на вході до НМАУ імені Чайковського, для того щоб поговорити з викладачами та студентами, написав у своїй фейсбук-сторінці Ілля Разумейко. Те, що знаходиться за дверима будівлі на Майдані, це реальне жахіття. Це не 2013 рік, і навіть не 2003-тій». Митця, зокрема, шокувала реакція викладачів академії: хтось, побачивши плакат, соромливо відводив погляд, пробігав повз, а хтось корчив страшні гримаси «і не ховаючись нагло звертався до мене російською».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company