Зіграймо?

Американський драматичний мінісеріал «Ферзевий гамбіт» створено на основі однойменного роману Волтера Тевіса. Картина посідає перше місце у рейтингу найкращих серіалів, отримала визнання світових кінокритиків. Знімальний період почався в серпні 2019 року в Кеймбриджі канадської провінції Онтаріо.

Впродовж 7-ми серій мінісеріал розповідає про долю головної героїні, красуні Бет Хармон. Дівчинкою вона втратила батьків, виховувалася у сиротинці. Одного разу вона бачить шахівницю і знайомиться з дивиною грою. Шахи зачаровують, цілком поглинають її. І розкривають у ній унікальний талант.

Прем’єра на Netflix відбулася 23 жовтня 2020 року. Всі серії з’явилися одразу, тому серіал можна переглянути, як кажуть, «на одному диханні».

Як повідомляє пресслужба Netflix на офіційній сторінці в Twitter, за перший місяць «Хід королеви» побачило понад 62 млн користувачів. Кількість переглядів з кожним днем стрімко збільшується. У топ-10 серіалів Netflix «Ферзевий гамбіт» посів перше місце. Але це ж просто фільм про гру в шахи, чи не так?

Видання «The New York Times» розташував роман Уолтера Тевіса про геніальну шахістку у списку бестселерів. Серіал справив фурор по всьому світу. За повідомленнями CNN, потенційні покупці відомого інтернет-магазину «eBay» за перші десять днів по прем’єрі на 273% частіше, ніж зазвичай, вказували слово «шахи» в пошуковому рядку.

За даними компанії «Netflix», випередити «Хід королеви» за кількістю переглядів зміг тільки документальний проєкт «Король тигрів», який за 28 днів зібрав 64 млн переглядів.

Письменник Cтівен Кінг вважає серіал «Ферзевий гамбіт» з Анею Тейлор-Джой (Бет Хармон) у головній ролі одним із кращих проєктів 2020 року.

Варто відзначити роботу сценаристів, режисерів, знімальної групи, котрі прагнули здобути бажаного результату, відтворюючи атмосферу 1950-60-х років. Бет Хармон від Ані Тейлор-Джой – це екстравагантний вигляд, витонченість, жіночність. Як створювався такий образ?

– Волосся багато про що свідчить, як і костюми, які, до речі, абсолютно приголомшливі, – прокоментував стиліст Деніел Паркер. – Ідея виникла, коли читав сценарій. Для мене Бет з самого початку була зухвалою рудоволосою дівчиною. Цікаво, коли прийшов з цим до режисера, той відразу заявив: «Зрозуміло вона руда, повністю погоджуюсь з тобою». Потім ми зустрілися з Анею, і я запитав: «Що скажеш, якщо ми зробимо Бет рудоволосою?» Вона одразу: «Ти взагалі про що? Авжеж!» Таке рідко трапляється, зазвичай подібні пропозиції доводиться відстоювати.

Щоб максимально поринути в атмосферу шахів, Аня Тейлор-Джой прагнула вчитися грати, але щільний графік зйомок не дозволяв цього. Тому всі сцени за шахівницею акторка ретельно завчала до початку зйомок.

Видання «PopSugar» вважає прообразом головної героїні славетного американського гросмейстера Боббі Фішера. Ще змалечку хлопчина-вундеркінд став чемпіоном США, загалом, восьмиразовим переможцем шахової першості країни, а у 29 років – чемпіоном світу. Але через деякий час в нього погіршився психічний стан. Фішеру здавалося, що їжа отруєна, що його постійно прослуховують тощо. Проте реальна історія Боббі відрізняється від долі героїні серіалу: за сценарієм, вона задля впевненої та зібраної гри приймала транквілізатори.

Історія створення фільму розпочалась ще на початку 1990-х, коли сценарист Аллан Скотт отримав права на екранізацію роману Волтера Тевіса «Ферзевий гамбіт» та за деякий час написав сценарій. Час од часу про нього згадували. Нарешті 2007-го року Хіт Леджер вирішив втілити задум Аллана Скотта у реальність, зрушивши проєкт з мертвої точки. Тоді на головну роль була затверджена акторка Еллен Пейдж. Але через загибель режисера, робота зупинилася.

Завершити проєкт взявся Скотт Френк. Переробивши сценарій Аллана Скотта, запропонував його Netflix.

Задля детального відтворення історії режисер запросив шахового тренера Брюса Пандольфіні. І прислухався до порад чемпіона світу Гаррі Каспарова.

До слова, у коментарі для «Нью-Йорк таймс» Каспаров зазначив, що в екранізації роману «Ферзевий гамбіт» вдалося максимально показати автентичну атмосферу турнірів, хоча зазвичай його не вражає світ шахів, відтворений у кінематографі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company