Удар по болю

«Коліна крутять… Мабуть, буде дощ». «Болить голова! Напевно, на грозу». Не раз чуємо подібні фрази від батьків чи знайомих. І справді, зміна погоди впливає на самопочуття. У 2015 році японські науковці дослідили цей феномен: проаналізували хід щоденного продажу ліків від головного болю і з’ясували, що направду попит на ці ліки зростав саме тоді, коли знижувався атмосферний тиск – один з провісників негоди.

Та все ж не гроза, власне, і не дощ прямо провокують головний біль. Він виникає з інших причин. Їх, головних, – дві.

Перша – пазухи (чотири маленькі повітряні порожнини в кістках черепа). Дисбаланс тиску у них спричинює запальні процеси, а відтак біль. Кожен відчуває це по-різному, залежно від того, яка з пазух страждає найбільше: у когось болить чоло, у когось – між очима, у когось – потилиця…

Друга причина – кровопостачання мозку. Зміна атмосферного тиску впливає на кровоносні судини, точніше, на рецептори, якими ті оснащені. При сильному розширенні ці рецептори діють як сигнал про порушення. Людина ж це сприймає як біль.

Але не всі скаржаться на самопочуття зі зміною погоди. Лише ті, хто чутливий до змін тиску. Навіть найменше коливання спричиняє у таких людей мігрені.

Щоправда, не тільки атмосферний тиск викликає головний біль, а й вологість. На її підвищення також реагують пазухи: збільшується кількість слизу в носовій порожнині. Вона перепиняє алергени, пил та брудні частинки; запалення та дискомфорт у пазухах провокує головний біль.

Втім у його появі не завжди винні лише примхи погоди. Стрес, затиснені м’язи, недостатній чи завеликий рівень адреналіну та кортизолу  теж розширюють кровоносні судини,  викликаючи осоружний  біль.

На жаль, люди ще не навчилися керувати погодою, тож рятуватися від головного болю допомагають болезаспокійливі препарати та антиконгестанти.

Якщо ж хочете уникнути вживання пігулок, скористайтеся народними методами: попрацюйте над своєю поставою та абстрагуйтеся від будь-яких стресових ситуацій. Такі, здавалося б, незначні кроки запобігають головному болю та іншим хворобливим симптомам. Не забуваймо насичувати свій організм поживними речовинами. Пиймо багато води, аби зберігати водний баланс, і неодмінно збалансовуймо раціон харчування.

Стабілізувати тиск у пазухах може навіть… жувальна гумка! Точніше, її активне жування. Тільки краще обирати ту, що без цукру. Дуже корисний шоколад, бо містить речовину, яка в організмі перетворюється на серотонін А той блокує больовий сигнал та зменшує відчуття болю.

Та найкращими болезаспокійливими у погану погоду є… люди. Ті, з ким дружимо і кого любимо. Спілкуймося з друзями, родиною, слухаймо разом гарну музику, переглядаймо фільми  або ж просто займаймося улюбленою справою. Позитивні емоції – головні складові гормональної гігієни. Якщо наші гормони в нормі, шансів  у головного болю зірвати ваші плани чи вибити з колії практично немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company