Великдень зі смаком шоколадних яєць

У Німеччині це свято родини, весни та світла відзначається на державному рівні.

Якщо для християн східного обряду великоднім символом є паска, писанки та крашанки, то для німецьких католиків – шоколадний заєць. І головною великодньою розвагою тамтешніх дітлахів є пошук шоколадних яєць, залишених цими вухастими. За легендою, так зайці вибачаються перед людьми за те, що навесні набігають на їхні городи. Таке собі відшкодування збитків. А щоб ці відкупні дари господарі городів не плутати із курячими, зайці приносять їх різнокольоровими і шоколадними.

Не менш важливим символом німецького Великодня є свічки: їх до свята роблять найрізноманітніших форм – передовсім у вигляді тих-таки зайців чи інших тварин і птахів. Свічкарями працюють навіть школярі – на уроках трудового навчання.

Традиційно німці святкують Великдень у сімейному колі. Зранку вся родина відвідує церкву, а повернувшись додому, обмінюється подарунками. Важливо, щоб подарунки було зроблено власноруч. Для дітлахів по всьому будинку й у дворі ховають цукерки. Це для малечі справжнісінький захопливий квест – шукати солодкі сховки.

Незвично для нас: офіційними великодніми вихідними тут є не тільки два дні свята, а й дні, що йому передують: Страсна п’ятниця та Велика субота.

Який же вигляд має німецький великодній календар.

Gründonnerstag, або ж Великий четвер. Звісно, сенсу святкувати цього дня зраду Юди немає. Але в храмах уже починаються літургії – найважливіші християнські богослужіння, які тривають до глибокої ночі.

Karfreitag, або ж Страсна п’ятниця. Для католиків – чи не найважливіший день. І офіційний вихідний. Фактично, це день поминань, коли німці у храмах відстоюють всенощну літургію. Звісно, працювати після цього нереально. Того дня навіть дзвони мовчать.

У Karsamstag, або ж Велику суботу готують пасхальні страви – яйця, паски, які освячуватимуть у неділю. Того дня не прийнято проводити галасливих зустрічей та вечірок.

Ostersonntag – сам Великдень! День застіль, святкового галасу та вітань із Христовим Воскресінням.

Ostermontag – у цей день, як і у наш православний Великодній понеділок, у німців збереглася традиція поливати одне одного водою, тому не дивуйтеся та не обурюйтеся, якщо у німецький «Поливаний понеділок» на німецькій вулиці це станеться з вами.

У дні Великодніх свят німці ярмаркують, відвідують виставки, розважаються на різноманітних фестивалях. Такі масові гуляння – хороший спосіб розслабитися, а водночас – пізнати нове про культуру і традиції Німеччини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company