«Відьмак» на цілий світ

Ім’я польського письменника Анджея Сапковського стало відомим після появи 1986 року фентезійного літературного циклу «Відьмак», рукопис якого він поштою надіслав на конкурс у журнал «Fantastyka».

Твір тоді посів почесне третє місце. Його чотири повісті склали масштабну сагу про Геральта, мисливця на монстрів, якій судилося завоювати мільйони читачів по всьому світу. Книжки про відьмака стали справжнім феноменом. Їх перекладено багатьма мовами, екранізовано в кіно, серіалах і комп’ютерних іграх.

Анджей Сапковський народився 21 червня 1948 року в місті Лодзі. З раннього дитинства захоплювався історіями, читаючи все, що міг знайти: від казок і легенд до наукової фантастики та фентезі. Кар’єру літератора не планував: закінчивши факультет міжнародної торгівлі, займався фаховою справою до 90-х років минулого сторіччя. І лише 1994 року, коли його книжками вже зачитувалася Східна Європа, вирішив повністю поринути у літературну творчість.

Його фентезійний світ відрізняється від традиційно казкового – поєднує динамічний сюжет, глибокі філософські роздуми та гострий сарказм. Він жорсткий та неоднозначний, там міцно переплетені добро зі злом, а головні герої не завжди бездоганні. Але попри фантазійність це реалістичні оповіді, наближені до життя.

Твори Анджея Сапковського принесли йому світову славу. Він по праву вважається основоположником жанру «темного фентезі», а сага про відьмака Геральта стала класикою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company