Мистецтво вправного письма

В медійній сфері, схоже, мало книжок мають такий авторитет, як «Настанови журналістам Ассошіейтед Пресс» Рене Дж. Каппона. Цей посібник – лаконічний, але й достоту ґрунтовний майстер-клас з мистецтва журналістики.

Австрієць Рене Дж. Каппон, досвідчений редактор в «Associated Press», створив «книжкову скарбницю» практичних порад. Автор пропонує різні методи дослідження та створення тексту, який резонував би з читачами.

Його книжка несхибно фокусує увагу на основах письма. Каппон прихильник використання в новинах простих іменників і дієслів. На його думку, це основа переконливої оповіді. Тому й радить авторам помірно використовувати у тексті прикметники та прислівники. І категорично не сприймає будь-якої лайки у матеріалах (якщо це не цитата), негативно ставиться й до «чорного» гумору в серйозних новинах.

Натомість формулює 6 головних правил написання новиного тексту:

  • Запитувати себе, чи ви сказали те, що мали на увазі?
  • Бути лаконічним.
  • В центрі уваги завжди люди.
  • Віддавати перевагу коротким і знайомим словам.
  • Не використовувати більше слів, ніж потрібно.
  • Вказувати лише необхідні уточнення.

Отака філософія простоти та ясності. Читачам до вподоби прямий підхід та корисні поради. Тому ця книжка стане помічною для шкіл і профільних вишів. Утім, вона не лише корисна журналістам. ЇЇ варто прочитати всім, хто прагне вдосконалити свої навички письма, незалежно від професії, освіти і рівня майстерності.

В епоху швидкоплинної уваги споживача цифрової інформації посібник Каппона не втрачає актуальності. Як нагадування, що в основі кожної вірусної публікації, екстреної новини чи захоплюючого заголовка лежить мистецтво вправного письма. У цьому посібнику не побачите зарозумілих термінів чи наукових виразів. Кожен пункт розкрито з такою дотепною іронією та глибоким аналізом, що навіть школяреві буде цікаво.

Ця книжка засвідчує незмінну силу добре сформульованих слів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company