Недогляд чи «інформаційний вкид»?

«У Росії стався потужний землетрус». Замітку під таким заголовком розмістив сайт «Экономические известия» (в копірайті видання зазначено «Економічні відомості»).

Нібито нічого особливого. Ну, інформують, що «У Сочі (Росія) стався землетрус магнітудою 4,6», далі повідомляється: «Епіцентр землетрусу розташовувався в столиці Абхазії Сухумі». Але автори чомусь за аналогією із Сочі, у дужках не позначили про яку країну йдеться. Тож читач на підсвідомому рівні сприймає, що Сухумі – це теж Росія.

Все було б нічого, але ж факт: 18 вересня, окрім окупованого Криму, Росія на виборах до Держдуми незаконно відкрила 21 виборчу дільницю на окупованих територіях Грузії – в Абхазії та Південній Осетії.

Є такий журналістський штамп: «хочеться сподіватися». Тож висловлю сподівання, що це не редакційна політика українського видання «Экономические известия», а лише недолугий ляп сумнозвісних копіпастерів, які бездумно копіюють інформацію з російських сайтів. Бо інакше –  це класичний приклад «інформаційного вкиду»: маніпулювання громадською думкою і впливу на підсвідоме сприйняття інформації, у «правильному» для Кремля і його поплічників ключі. Начебто дрібничка – якась маленька замітка. Але з таких невеличких повідомлень і формується інформаційне середовище.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company