Пам’ять без терміну давності

5 серпня Україна згадувала жертв Великого терору 1937-1938 рр. З 2017 року цей день оголошено Днем пам’яті, який відзначається на державному рівні. За  15 місяців Великого терору в СРСР було заарештовано 1,6 млн. громадян. Український народ зазнав тоді гігантських утрат: 800 тис. наших співвітчизників знищила сталінська більшовицька катівня.

Нині в Росії, на жаль, намагаються не згадувати загиблих на Соловках та в інших жахливих місцях сталінського ГУЛАГУ, розкиданих по  Сибіру, Магадану, Казахстану. З волі сьогочасних кремлівських правителів відбувається підміна цивілізаційних понять та історичної правди: міжнародні злочинці, які скоїли злочини проти людяності, офіційно оголошуються «ефективними менеджерами», їм відновлюють пам’ятники, а в місцях, де коїлися масові вбивства невинних, їхнім катам відкривають «музеї».
Маємо пам’ятати, що НКВД зникло умовно, як і нікуди не поділися Сандормох, Соловки, Биківня. Все частково відтворилося під личиною російської агресії проти України, але з тією ж метою – винищення найкращих. Нинішня алея Героїв Небесної Сотні, щоразу нові алеї воїнів – це те ж саме каїнове  тавро російського терору.
Аби минуле не повторювалося, потрібно мати мужність дивитися йому в очі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company