Перша норвезька ластівка. Від Трієра

Зимний березневий вечір, середмістя столиці. У кінотеатрі «Київ» – чергова прем’єра. Українському глядачеві представляли «Відьму» – нову роботу норвезького кінорежисера Йоахіма Трієра, чий попередній фільм «Голосніше, ніж бомби» претендував на «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю.

Хоча норвежець Йоахім Трієр – лише однофамілець метра кіно Ларса фон Трієра, але його «Thelma» (чому в українському варіанті її перехрестили «Відьмою», важко збагнути) за створеною атмосферою, темпоритмом, очікуванням чогось непоправного нагадала фільм-катастрофу «Меланхолія» знаменитого данця.

Можливо, скандинавський кінематограф не такий захоплююче-масштабний, як американський, не іскрометно-яскравий, як французький, і не вишукано-витончений, як італійський. Але від того не менш цікавий і вартий глядацької уваги. В ньому своя особлива краса, свій колорит. І взагалі, чи варто намагатися порівняти буйну яскраву середземноморську натуру з суворою красою Півночі?

– Норвезька природа надасть свого колориту фільму, – зазначив, представляючи стрічку, Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестад, спілкуючись з глядачами українською. – Дебютувавши у 2006 році, Йоахім Трієр нині – значуща постать норвезької кіноіндустрії, один з наших кращих режисерів. Його попередні фільми чудово приймали як у Норвегії, так і закордоном. Фільм «Відьма» не є винятком: виграв норвезьку премію кінокритики 2017 року та номінувався на премію «Оскар». Йоахім Трієр ніколи не боявся порушувати важливі соціальні проблеми: психологічне здоров’я, самотність, самогубство… Такі теми – універсальні для всіх і скрізь. У фільмі «Відьма» ви побачите спробу поєднати давні міфи та наукову фантастику, бажання досліджувати темні сторони буття людини. Це натуралістичний трилер у стилі Стівена Кінга, Альфреда Гічкока, Інгмара Бергмана, історія самопізнання, оповідь про молоду дівчину, яка намагається будувати своє життя у великому місті. Це історія внутрішньої суєти, моралі, бажання та переживання першого кохання.

За словами норвезького амбасадора, це був особливий вечір. Бо «Відьма» стала першим фільмом Йоахіма Трієра, представленим українській кінопубліці. Глядач відчув норвезький колорит, навіть на слух: стрічка демонструвалася мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Стрічка починається з планів норвезької дикої природи, чудово знятих оператором картини Якобом Іхре. В той момент подумалося: «Може, норвежці до української столиці не лише кіно, а й свою погоду привезли». Цікавий акторський ансамбль. Певен, Еллі Гарбоа, виконавицю головної ролі,  ми ще десь-колись неодмінно побачимо.

Як повідомило посольство Норвегії в Україні, цей кінопоказ – лише початок: невдовзі український глядач зможе насолодитися новими стрічками норвезьких кіномитців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company