Побачене серцем

Україну не скорила повномасштабна війна, яку принесла на її землю терористична росія. Про це красномовно свідчать світлини Мацея Ястшембского, виставлені в галереї Віктора Огнев’юка столичного Грінченкового університету. Автор експозиції – польский дипломат, радіоведучий, журналіст, колумніст і мандрівник за покликанням. З першою фотовиставкою дебютував чотири роки тому в польській столиці. «З фотоаппаратом в руках я намагаюся зазирнути у ті прояви життя, які ми схильні не помічати в поспіху сучасності», – повідав фотомитець на церемонії відкриття виставки «У ревінні сирен життя шепоче».

24 його роботи відтворюють особливе бачення нашої країни – її краси, величі і героїзму.

Відкриття експозиції зібрало дипломатів, мистецтвознавців, викладачів і студентів Університету Грінченка, шанувальників фотографії.

«Нашій університетській галереї немає й року, але приймаємо тут уже четверту виставку – розповідає Олександр Турунцев, виконувач обов’язки ректора університету, – Нам дуже приємно, що Мацей вибрав для ескпонування своїх творів саме Грінченківську виставкову залу. Його воєнні світлини, навіть ті, на яких бачимо руйнування, випромінюють потужну енергію. Енергію нашої незламності. Вони, попри відтворений на них біль війни, життєствердні».

Мацей Ястшембский рішуче засуджує варварство росії в Україні: «Насильство, вбивство – це зло». За його словами, Україна героїчно боронить свою територію завдяки мужнім людям, доблесним Збройним силам. І завдяки українсько-польській дружбі.

Стосовно нашої дружби з братньою Польщею, воліли б, звісно, щоб її не затьмарювали такі інциденти, які нині спостерігаємо на польсько-українському кордоні, на польських автотрасах і польській залізниці. Щоб не шокували нас і світ інші фотографії – українського зерна, злочинно висипаного злими людьми із захоплених українських вагонів просто у приколійний польський бруд. Сподіваємося, що ці явно недружні до України акції викличуть адекватну реакцію польського уряду. І тієї більшості поляків, яка добре розуміє, що російський варвар загрожує суверенітету і їхньої державни. Які підтримують нашу героїчну боротьбу і щиро бажають нам перемоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company