«Songs for peace»: єднання і взаєморозуміння

Анастасія Приходько повернулася зі Сполучених Штатів Америки. Там відбувся її благодійний тур «Songs for peace», кошти від якого співачка офірує пораненим у зоні АТО бійцям, їхнім родинам, а також родинам переселенців та що зниклих безвісти воїнів. Загалом американські концерти Приходько зібрали близько 50 000 доларів.

Співачка відвідала Філадельфію, Нью-Йорк, Вашингтон, Бостон, Чикаго, Міннеаполіс, Сан-Франциско, Сакраменто, Лос-Анжелес та Сіеттл. У Гарвардському університеті зустрічалася з професурою факультету україністики.

– Передовсім прагнула спілкування з людьми, які так далеко від історичної Батьківщини, проте залишаються її відданими синами й дочками. – розповіла Анастасія, – Тому вирішила, що мої концерти будуть концертами-спілкуванням, коцертами-діалогами.

Приходько вразило і розчулило, як люди скучили за українською піснею, як через неї відчувають свій сакральний зв’язок з Україною. Каже: на кожному її концерті панувала атмосфера неймовірного єднання і взаєморозуміння. А після концертів, у часи неформальних спілкувань, особливо відчувала які люди небайдужі: щиро переймаються долею нашої країни, активно і рішуче засуджують російсько-терористичну агресію, питають чим ще, окрім коштів, можуть допомогти.

– В багатьох тут, в Україні склалося викривлене розуміння про діаспору – як про тих, що «поїхали і забули»… Це не так», – запевняє Анастасія. Втім згадує і неприємний інцидент, спровокований народним депутатом України, «комбатом» Семеном Семенченком, (він же Костянтин Гришин).

– Перед концертом у Філадельфії, – пояснила Приходько, – пан нардеп заявив, що я нібито дозволила йому під час мого виступу збирати кошти на АТО. Коли з’ясувалося, що жодних дозволів я нікому не давала, він похапцем, одночасно з моїм концертом вирішив провести у храмі неподалік молебень за загиблими… Люди туди прийшли, кошти пожертвували, але «організатор»… навіть не з’явився!

Бог таким суддя, переконана Анастасія.

– І Бог, і цілий світ не з тими, хто вирішив заробити на людському горі. Світ з нами. Світ пам’ятатиме інших людей. Тих, хто бореться, хто долає зневіру, яка інколи, після важких днів, тижнів, місяців нашої національно-визвольної війни, підкрадається до серця. Ми вже сильні, вже непереможні, головне – не втрачати віру в себе і в тих, хто поруч, – наголошує українська співачка. – Інколи трапляється так, що фізично людина дуже далеко, а духовно – набагато ближче, ніж той, кого вважав «своїм». Я в цьому переконалася там, за Океаном, під час чудового туру чарівною країною. Дякую Вам, Друзі. Ми переможемо! Слава Україні!