Українська тревел-журналістика. Адаптація до війни

Нові реалії життя вимагають відповідного контенту. Українські тревел-проєкти теж адаптуються до сьогодення. Замість вояжів цікавими туристичними місцями України фільмують воєнні злочини росії на наших територіях. Й інформують про умови життя українців. Принаймні три таких проєкти точно кардинально змінили свою концепцію.

«Рік»

Раніше тревел-журналіст Дмитро Комаров в авторскому телепроєкті «Світ навиворіт» відкривав для нас екзотичні місця нашої планети. Нині фільмує місця найзапекліших боїв за незалежність України.

На річницю російського вторгнення він презентував свій документальний фільм «Рік» – авторський погляд на війну з тих ракурсів, які не побачиш в новинах. У цьому проєкті – і звичайні українці, котрі щодня демонструють силу, міць, самопожертву, і державні мужі: Президент Володимир Зеленський, тодішній міністр оборони України Олексій Резніков, начальник ГУР МО Кирило Буданов, генерал-полковник Олександр Сирський, командувач Повітряних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Микола Олещук.

У вересні Дмитро Комаров випустив в етер окрему частину з трьох випусків про Харківщину.

«Le Маршрутка»

Ще один тревел-проєкт про міста воєнної України. На відміну від проєкту Комарова, тут не побачимо представників влади й зустрічей у кабінетах – лише прості українці і їхні історії.
Третій сезон «Le Маршрутки» має іншу концепцію. Нові випуски будуть про непрості реалії сьогодення. Всього вісім частин і всі присвячено тиловим містам, а також регіонам, звільненим від окупації рік тому: Київщині й Києву, Дніпропетровщині, Хмельниччині, Львівщині, Черкащині, Сіверщині, Волині.

У квітні на «Новому каналі» несподівано вийшли ще три додаткових епізоди. У спецвипусках телеведуча Леся Нікітюк відвідала прифронтові Харків, Миколаїв і Херсон.

«Запал»

У вересні онлайн-видання «Слух» презентувало вихід нового документального проєкту про українську культуру «Запал». Це цілковито відмінний від попередніх формат тревел-проєкту, який фокусує увагу саме на українській культурі під час війни.

За фабулою проєкту, троє українських митців — співачка Onuka, шеф-кухар Євген Клопотенко та стилістка Леся Патока вирушили в експедицію Україною, щоб дізнатися більше про українську музику, кухню і стиль.

Наразі на «YouTube» каналі «Слух» вийшов перший випуск. У ньому Onuka відвідала Чорнобильську зону, щоб записати пісні самоселів, Євген Клопотенко дав друге життя традиційній чернігівській гартаначці, а Леся Патока навчилася плести справжній солом’яний бриль і показала, яким сучасним він може бути.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company