Українці. Рік пекельного гарту

Упродовж понад 30-ти років незалежності світ мало знав про Україну. І ще менше звертав на неї увагу. Багато хто вважав її ледь не випадковим уламком розваленого СРСР. І дружна більшість – придатком росії. Рік повномасштабної війни кардинально змінив геополітику. Сплативши жахливу ціну, наша країна стала справжнім світовим трендом. Українці явили себе нацією, героїзм і волелюбність якої нині викликає щире захоплення на всіх континентах .

– Традиційно в Україні домінувала позиція «моя хата скраю», ми завжди вважали, що слід підтримувати лише своїх родичів, друзів, колег, – зауважує директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України Елла Лібанова. – Сьогодні ми підтримуємо абсолютно незнайомих людей. Прикладів безліч. Коли в укриттях люди діляться водою і ліками. Мене вразила історія, коли дівчинку з астмою привезли на АЗС, щоб підключити інгалятор. І за два дні їй зібрали гроші на генератор. Вони навіть не просили про це. Тобто це позиція людей.

Спогади очевидців початку повномасштабного вторгнення свідчать про шок, розгубленість, невизначеність, неготовність. А вже через рік у нашу перемогу вірять 95% українців, тоді як ще у січні 2022 року їх було 56%. Більшість (63%) вважає, що для перемоги потрібно не менше ніж пів року.

Настрої на 2023 рік в українців уже доволі оптимістичні. 65% громадян вважає, що цей рік буде кращим за попередній. Після війни на Батьківщину виявили бажання повернутися 79,2% біженців, а у європейські, демократичні перспективи України вірить 65% респондентів.

Попри погіршення матеріального стану, неможливості планувати життя і дохід, українці відчувають гордість за свою країну. Вони стали згуртованішими, вірять у перемогу і краще майбутнє, мають високий індекс життєстійкості. 22% українців за рік стало частіше спілкуватися українською мовою, довіра до Збройних сил України зросла з 65% до 97%, а до Президента – з 36% до 90%.

– Цей дуже важливий та унікальний історичний момент, зміну настроїв українців потрібно фіксувати і для нащадків, і для влади, і для наших міжнародних партнерів,– розповідає засновник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

Світ не залишив українців один на один з бідою. Звичайні люди в багатьох країнах збирають для України найрізноманітнішу гуманітарну допомогу, донатять у різні благодійні фонди, влаштовують різноманітні акції, допомагають українським переселенцям адаптуватися в нових умовах та, звісно ж, підтримують морально.

На вулицях багатьох країн світу стало багато України – жовто-блакитні прапори, плакати зі словами підтримки. З’являються заклади з національною українською кухнею, звучить українська музика… Так підтримують українців закордоном і формують позитивний імідж України.

За цей привілей українство щодня платить страшну ціну. Але не втрачає бойових дух, стягується, часто з останнього, щоб підтримати рідні Збройні сили.

Будемо гідно жити за тих, хто віддав життя за нас. Постійно нагадуватимемо своїм дітям та онукам про рашистське пекло, з якого українці вийшли загартованою і непереможною нацією. А поки що без тіні сумніву вірмо в нашу перемогу, працюймо для неї, наближаймо її.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company