Війна і для звірів війна

 Зазвичай такої весняної пори у Київському зоопарку вельми людно і гамірно. Але нині тут неприродно тихо: порожні доріжки, зачинено павільйони, не чути співу птахів і голосу тварин… «Війна і зоопарк це несумісні речі. Ми звикли до дитячих усмішок, а не до пострілів і звуків повітряної тривоги», — розповів виданню НВ директор Київського зоопарку Кирило Трантін.

Популярний центр дозвілля киян переживає нині серйозні проблеми, зокрема й логістичні. Тваринам бракує повноцінного харчового раціону, працівникам – нормального транспортного зв’язку. Хтось не може дістатися до місця роботи, ті, кому далеко добиратися, мешкають тут-таки, в адмінкорпусі зоопарку доглядаючи за братами меншими практично цілодобово.

У зоопарку оселилося 200 видів фауни. Ще 141 тварину евакуювали сюди з обстріляного екопарку Ясногородки. Також тут тимчасово прихистили домашнім тваринами, яких їхні власники не змогли вивезти з собою. Серед таких «залишенців» багато папуг та черепах. Під час повітряних тривог, найцінніших звірів рятують у спеціальних вольєрах.

А тимчасом добрі люди купують у зоопарк квитки підтримки. Ці кошти суттєво допомагають закладу виживати. Зоопарки Польщі, Нідерландів, Німеччини та Чехії щотижня надсилають гуманітарну допомогу «київським друзям»: корм, біодобавки та медикаменти для тварин.

«Готові відкриватися хоч завтра, — запевняє директор. — Але ми розуміємо, що війна нікуди не пішла і є велика небезпека руйнування…»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company