Забіг удячності

Олег Дурмасенко, батько старшого солдата ЗСУ Олексія Дурмасенка, який загинув, боронячи Україну від російських окупантів, вкотре ініціював патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України».

Започаткувано цю спортивно-патріотичну акцію 2018 року. Тоді територією столичного «Експоцентру» разом з усіма охочими пробігли представники посольства Великої Британії, військовий аташе посольства США та спеціальний гість Джордж Лутц – засновник всеамериканського забігу по загиблих воїнах «Шануй і памʼятай».

Надалі географія заходу розширилася: київський Труханів острів у 2019-му обʼєднав 3 сотні учасників, 2020-го їхня кількість помножилася: у Межигірʼї зустрілися 650 бігунів і загалом майже тисяча учасників із 9-и українських регіонів! А ще через рік з Майдану Незалежності стартувало 1200 бігунів. А долучилися до них ще понад 7000 представників із 24-х областей України!

У 2022 – 2023 роках до забігу приєдналися учасники з 16 країн світу. У цьому пам’ятному спортивному дійстві беруть участь і родини полеглих героїв. Хтось із них зустрічає бігунів на фініші, вручає їм пам’ятні медалі.

Цього року і я й влилася до єдиного річища патріотичних бігунів. Присвятила свою бігову трасу пам’яті героя-земляка Івана Науменка, студента-магістранта факультету фізичного виховання Донбаського державного педагогічного університету.

Народилася нова традиція: мешканці сіл і містечок, де проходить маршрут, долучаються до бігунів на знак вдячної пам’яті про полеглих оборонців-земляків… Шана українському воїнству, яке поклало життя на вівтар Вітчизни, стає всенародною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company